Ulugün cinayetinin yargı süreci başlıyor

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde, müebbet hapis cezası öngören “Taammüden Adam Öldürme” suçundan itham edilen Mehmet ve Meryem Doğu çifti, suçlamaları reddetti

banner87
Ulugün cinayetinin yargı süreci başlıyor
banner90
banner99

Ahmet VAMIK
 

Alsancak’ta evinin yanındaki boş arazide altı bıçak darbesiyle öldürülen Memduh Ulugün’ün cinayet sanıkları Mehmet ve Meryem Doğu çiftinin Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama süreci başlıyor.
   Alsancak’ta 13 Mart günü meydana gelen cinayetle ilgili söz konusu tarihten beridir Merkezi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Meryem ve Mehmet Doğu çifti, Başkan Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti huzurunda itham edildi.
   Mehmet ve Meryem Doğu çifti, müebbet hapis cezası öngören “Taammüden Adam Öldürme”, “Adam Öldürme” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlarından itham edildi.
“Adam Öldürme” suçlamasını kabul eden sanık Meryem Doğu, “Taamüden Adam Öldürme” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlamalarını reddederken, sanık Mehmet Doğu ise tüm suçlamaları reddetti.
   Mehduh Ulugün cinayetinden yargılanacak olan ve aleyhlerine getirilen suçlamaları reddeden Doğu çiftinin davası için duruşma yapılacak. Doğu çiftinin davası, tanıkların dinlenilmeye başlaması için ileri bir tarihe ertelendi.
 

Olay nasıl olmuştu?

 

13 Mart günü saat 12.30 sıralarında, Alsancak Zeytinlik Sokak üzerinde, Alsancak’ta sakin 53 yaşındaki Memduh Ulugün, Meryem ve Mehmet Doğu çifti ile tartıştığı sırada, göğsüne aldığı 6 bıçak darbesi sonucu olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Mahkemede tanıklık yapan meselenin tahkikat memuru Polis Müfettişi Eren Gözügüzelli, mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Meryem Doğu’nun ev sahibi olan ve evlerinin üst katında kalan Ulugün ile gönül ilişkisi olduğu gerekçesi ile zanlı Meryem Doğu’nun Ulugün’ü telefonla aradığını, eve çağırdığını, Meryem Doğu ile Ulugün’ün evin yanındaki boş arazide maktule ait araç içerisinde tartıştıklarını ve Meryem Doğu’nun arabada Ulugün’ü bir kez bıçakladığını açıklamıştı.

Ulugün’ün yaralı olarak araçtan çıkıp kaçmaya çalıştığını ve sanık Mehmet Doğu tarafından yakalandığını belirten polis, bu esnada sanık Meryem Doğu’nun Ulugün’ü göğüs kısmından beş kez bıçakladığını açıklamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75