Ulutan cinayeti davası başlıyor

banner37

Gönyeli’de 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan’ı 13 bıçak darbesiyle öldüren Fatih Çıkrıkçı’nın savunmasını yapmak üzere avukat Cemal Gündüz atandı

Ulutan cinayeti davası başlıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de 7 ay önce eski sevgilisi olan 45 yaşındaki Gülbahar Ulutan’ı 13 bıçak darbesiyle öldüren Fatih Çıkrıkçı’nın yargılanmasına 17 Mayıs’ta Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanıyor.

Çıkrıkçı, dün yeniden Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Daha önceki celsede, avukat tutacak durumunun olmadığını beyan eden sanığa, Lefkoşa Barosu tarafından avukat Cemal Gündüz’ün atandığı açıklandı.

Dünkü celsede hazır bulunan avukat Cemal Gündüz, yeni yetkilendirildiği davayı incelemek için süre talep etti.

banner134
Başkan Aksun, davayı 17 Mayıs’a ertelerken, sanığın tutukluluğunun devamına emir verdi.

Cop ve bıçakla saldırmıştı

Fatih Çıkrıkçı’nın 31 Ekim 2018 tarihinde saat 10.30’da Gönyeli’de Akgünler Sokak’ta ayrıldığı kız arkadaşı olan Gülbahar Ulutan’ı, gündelikçi temizlikçi olarak çalıştığı evde kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu toplam uzunluğu 41 santimetre olan copla vücudunun muhtelif yerlerine vurduktan sonra, ağız uzunluğu 15, toplam uzunluğu 28 santimetre olan demirden mamul bıçakla, vücudunun muhtelif yerlerine defalarca sokup, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Gülbahar Ulutan’ın otopsisinde 13 bıçak darbesine bağlı, büyük damar kesisi sonucu öldüğü belirlenmişti.

Sanık Çıkrıkçı, 2 Kasım’da Alayköy’de çiftlik evinde yakalanmıştı. Sanık, gönüllü ifade verip, olayı ayrıntılı olarak anlatıp, suçunu kabul etmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75