Ulutaş ciddi teminat şartlarıyla serbest

banner37

Alayköy’de askeri bölge içerisinde 28 gram Hintkeneviriyle yakalanan zanlı Kemal Ulutaş, teminat duruşmasına çıkarıldı

Ulutaş ciddi teminat  şartlarıyla serbest
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Alayköy’de askeri bölge içerisinde 28 gram hintkeneviriyle yakalanan zanlı Kemal Ulutaş, teminatla serbest bırakıldı.

   40 yaşındaki Ulutaş, uyuşturucuyu Lefkoşa’da Narkotik tarafından aranan bir şahıstan bin 500 TL karşılığında 30 gram olarak satın aldığını itiraf etmişti.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve verme” ile “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kemal Ulutaş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 18.10.2020 tarihinde saat 22.05’te Alayköy’de, birinci derecede askeri yasak bölge içerisinde askeri personel tarafından şüpheli vaziyette tespit edilen Kemal Ulutaş’ın üzerinde Narkotik ekibi tarafından yapılan aramada, yaklaşık 28 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve avcı bıçağı bulunduğunu anımsattı.

   Polis memuru Ozan Özder, zanlıdan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi, Lefkoşa Surlariçi’nde Ekim 2020 tarihinde, bin 500 TL karşılığında 30 gram olarak satın aldığını beyan ettiğini kaydetti.

   Zanlının askıda bir davası olduğunu belirten vurgu yapan Özder, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Riza
Riza - 4 hafta Önce

Bazi kisiler türkiyede fransanin oyak renould diye fabrikasi varmis cekerse issiz kalirmis ilk basta nerde daha ucuz isci bulacak ikinci olay fabrikasi var diye herseye boyunmu emmemiz lazim hani atatur türk milleti güclü demisti yok arkadas yok artik moderen köle olmiyacak türkiye

SIRADAKİ HABER

banner75