Umut tacirleri halen bulunamadı

banner37

Güney Kıbrıs’a götürüleceği inancıyla henüz tespit edilemeyen bir tekneyle yola çıkan ve Girne kıyılarına bırakılan Suriye uyruklu Hammud Ahmidi’yi dolandıran umut tacirleri henüz tespit edilemedi

Umut tacirleri halen bulunamadı
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Umut tacirleri tarafından dolandırılan ve Güney Kıbrıs’a götürüleceği inancıyla henüz tespit edilemeyen bir tekneyle yola çıkan ve 3 gün önce yasadışı şekilde Girne kıyılarına bırakılan Suriye uyruklu Hammud Ahmidi aleyhine yürütülen soruşturma devam ediyor.  

Dolandırıldığını anlayınca önceki gün sabah Girne Polis Müdürlüğü’ne giden Hammud Ahmidi, yardım talebinde bulundu.

Yasadışı yollarla ülkemize giriş yaptığı tespit edilen zanlının ülkemize kim ya da kimler tarafından getirildiği henüz tespit edilemezken, Ahmidi dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhinde 4 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Polise sığındı

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Suriye uyruklu zanlı Hammud Ahmidi’nin 9 Eylül günü Girne’de meydana gelen “Kanunsuz Yollardan KKTC’ye Giriş Yapma” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının üç gün önce henüz tespit edilemeyen bir tekneyle yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs yerine KKTC’ye getirilerek Girne bölgesinde bir kıyıya bırakıldığını anımsattı.

Yanaroğlu, çaresiz kalan zanlının kandırıldığını anlaması üzerine önceki gün sabah Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek yardım talebinde bulunduğunu belirtti.

Umut tacirleri henüz bulunamadı

Zanlının verdiği ifadenin doğruluğunun araştırılması gerektiğine değinen Yanaroğlu, Ahmidi’nin ülkemize kim veya kimler tarafından getirildiğine ve nereye bırakıldığına yönelik net bir ifade veremediğine vurgu yaptı.

Soruşturmanın halen devam ettiğine dikkat çeken polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 4 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75