Üniversiteli genç teminatla serbest kaldı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından Edremit’te bir evde yapılan aramada; tasarrufunda içlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan elle sarılmış 10 sigara izmariti bulunan gencin hakkındaki soruşturma tamamlandı

banner87
Üniversiteli genç teminatla serbest kaldı
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’de Edremit bölgesinde evinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan aramada; tasarrufunda 50 miligram ağırlığında uyuşturucu madde ve içerilerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan elle sarılmış 10 sigara izmariti bulunan zanlı N.O.D., teminatla serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tahkikat memuru tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlının “Kanunsuz Hintkeneviri Türü Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarruf” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının Edremit bölgesindeki evinde önceki gün 15.05 ve 15.35 saatleri arasında, mahkeme emrince yapılan aramada, mutfakta çekmece içerisinde bulunan tepsinin içerisinde 50 miligram ağırlığında hintkeneviri türü olan uyuşturucu madde ve içerilerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan elle sarılmış 10 sigara izmariti bulunduğunu kaydeden polis, emare olarak alındıklarını ifade etti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının üniversite öğrencisi olduğunu belirten tanık polis, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 4 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75