Unutkanlığı ele verdi

banner37

Gazimağusa’da içinde uyuşturucu gizlediği gözlük kılıfını bir markette unutan üniversite öğrencisi tutuklandı

Unutkanlığı ele verdi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da içinde uyuşturucu gizlediği gözlük kılıfını bir markette unutan üniversite öğrencisi tutuklandı. 

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Nöbetçi Yargıç Dilşah Karayel, huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Hasan Derman, zanlının, önceki gün, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir market içerisinde, marketin kasasında unutulan gözlük kılıfı içerisinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede, içlerinde uyuşturucu olduğuna inanılan 4 adet foil bulunduğunu söyledi.

   Konu maddelere el koyduğunu anlatan tanık polis, zanlının  kaldığı yurt odasında yaptığı aramada yaklaşık 3 gram 200 miligram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare zapt ettiğini anlattı.

   Tanık polis, emareleri ve muhafazasında kullanılan foil parçalarını incelenmesi için laboratuara göndereceğini belirttikten sonra, mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, tahkikatın tamamlanabilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75