banner6

Ural Erel hayati tehlikeyi atlattı

banner37

Değirmenlik-Girne dağ yolunda meydana gelen trafik kazasında biri ağır 5 kişinin yaralanmasına neden olmakla suçlanan Deniz Yıkar teminatla serbest bırakıldı

Ural Erel hayati tehlikeyi atlattı
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL ÇALUDA

   Değirmenlik-Girne dağ yolunda meydana gelen trafik kazasında biri ağır 5 kişinin yaralanmasına neden olmakla suçlanan Deniz Yıkar (E-25) dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve teminatla serbest bırakıldı.

   Mahkemede meseleyle ilgili şahadet veren polis memuru Sarıca, 15 Eylül 2023 tarihinde saat 03.50’de Değirmenlik-Girne anayolunun 1-2 kilometreleri arasında yönetimindeki ZPC 441 plakalı salon araç ile Girne istikametine seyreden Türkiye’de sakin Ural Erel’in seyretmekte olduğu yol üzerinde bulunan 14. Zırhlı Tugay önlerine geldiğinde mümkün mertebe yolun solunu tutmayıp, dikkatsizce yolun sağına geçmesi sonucu, o esnada karşı istikametten süratli ve dikkatsiz bir şekilde gelen Girne’de sakin zanlı Deniz Yıkar’ın yönetimindeki US 031 plakalı salon aracın sağ ön kısmına aracının sağ ön kısmı ile çarptığını mahkemeye aktardı.

   Sarıca, çarpma sonucu kontrolsüzce savrulan ZPC 441 plakalı aracın, gidiş yönüne göre yine sol şerit içerisinde, US 031 plakalı araç ise gidiş yönüne göre yolun sol kısmında bulunan toprak banket içerisinde durduğunu anlattı.

   Sarıca, kaza sonucu ZPC 441 plakalı salon araç sürücüsü Ural Erel’in, aynı araçta yolcu olarak bulunan Arjin Erel ve US 031 plakalı araç sürücüsü Deniz Yıkar ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Amos Wilson ve Zeynep Girgin’in yaralanarak kaza yerine gelen 112 ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldıklarını belirtti.

   Polis memuru Tuğçe Sarıca, yaralılar Arjin Erel, Deniz Yıkar, Amos Wilson ve Zeynep Girgin’in yapılan ilk yardım tedavisine müteakip taburcu olduğunu ancak Ural Erel’in geçirmiş olduğu ameliyatın ardından yoğun bakım servisine kaldırıldığını mahkemeye aktardı.

   Sarıca, Ural Erel’in hayati tehlikeyi atlattığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirten Sarıca, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 200 biner TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104