Uslan artık!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 2019’da, ormanlık alanda uyuşturucu maddeyle nişanlısı B.L. ile suçüstü yakalanan ve benzer birçok sabıkası olan İrfan Düşer’i 18 ay hapse mahkum etti

Uslan artık!
banner90
banner8

NİŞANLISI, DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANACAK... Mahkeme, konu suçu, yanlış arkadaş çevresi sonucu işleyen, tedavi olma niyetindeki B.L.’yi ise Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırmayı uygun bulup, 1.5 yıl yasa yükümlülüklerine uymasına emir verdi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, 24 Ekim 2019’da, narkotik polisinin ormanlık alanda, 15 gram 305 mg ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle, nişanlısı B.L. ile suçüstü yakalanan İrfan Düşer’i 18 ay hapse mahkum etti.

   Mahkeme, konu suçu yanlış arkadaş çevresi sonucu işleyen tedavi olma niyetindeki B.L.’yi ise Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırmayı uygun bulup, 1.5 yıl yasa yükümlülüklerine uymasına emir verdi.

   Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oybirliğiyle aldığı kararı, heyet başkanı açıkladı.

banner134
   Fatma Şenol, davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirterek, benzer birçok sabıkası olan uslanmaz sanığın yediği cezalardan ders almadığına dikkat çekti.

   Suç işleyen kişilere ibret verici, caydırıcı ceza verilmesi gerektiğini kaydeden heyet başkanı, meseleyi titizlikle inceleyip, sanığı, aleyhindeki davadan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

   Fatma Şenol, 1 Kasım 2019’dan beri cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan İrfan Düşer’in tasarrufunda ele geçirilen maddenin şahsi kullanım amaçlı olduğuna bulgu yaptı.

   Ülkedeki, uyuşturucu suçlardaki artışa değinen başkan, bu tür suçların toplum sağlığını tehdit edip, huzuru bozduğuna vurgu yaptı.

   Yargıç, sentetik cannabinoid türü maddenin kaynağı belli olmayan kimyasallardan üretildiğini de anımsatarak,   konu maddenin, beden ve ruh sağlığını kötü yönde etkilediğini dile getirdi.

   Başkan Fatma Şenol, sabıkalı sanığı,  tüm hususları dikkate aldıktan sonra, 18 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75