banner6

Uslanmadı, 2 yıl hapse gitti

banner37

17 yıl önce 3 ay hapse mahkum olduğu ‘sahte evrak düzenleme’ suçunu, 2016 yılında bir kez daha işleyen Hüseyin Er’in cezası bu kez arttı

Uslanmadı, 2 yıl hapse gitti
banner150

banner150

banner99

Elmas TOKAY

Girne’de 2016 yılında “sahte evrak düzenleme” suçundan tutuklanan ve 2000 yılında benzer suçtan 3 ay hapis yatan Hüseyin Er, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu kez 2 yıl hapse mahkum edildi.

Yargıç Fadıl Aksun’un başkanlığında, Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

Heyet adına oy birliğiyle alınan kararı okuyan Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, sanığın “Sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme, sahtekârlıkla para temini” suçlarını işlediğini ve suçlarını kabul ettiğini kaydetti.

Sanığın işlediği suçun ciddiyetine vurgu yapan Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, bu tür suçların toplumu huzursuz eden suçlar olduğuna değinerek caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sanığın benzer suçlardan 2000 yılında Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 3 ay hapse mahkum edildiğine de dikkati çeken Beyoğlu, sanık Hüseyin Er’in yargılandığı suçların 2016 yılında en yaygın suç türlerinden biri olduğunu ve mahkeme faaliyet raporlarına yansıdığına vurgu yaptı.

Beyoğlu, sanığa ceza takdir ederken, kamu menfaatini göz önünde bulundurarak hapislik cezası verilmesi gerektiğine değindi. Verilecek olan cezanın aynı suçu işlemek isteyenlere, caydırıcı ve ibret verici olması gerektiğinin altını çizen Pınar Beyoğlu, sanık Hüseyin Er’i aleyhine getirilen tüm davalardan suçlu bularak, 2 yıl hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104