banner6

Uslanmadı!

banner37

KKTC’de turist vizesi ile bulunan ve 2016 yılında “kasti hasar” ve “sarhoşluk” suçlarından davaları bulunan Ali Malkoç, geçtiğimiz gün Girne mezarlığında bira şişesi kırarak A.Ü’nün koluna sapladı.

Uslanmadı!
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne Baldöken Mezarlığı’nda geçtiğimiz gün çıkan kavgada, Ali Malkoç, tasarrufundaki bira şişesini kırarak 42 yaşındaki A.Ü.nün koluna sapladı.

Girne Adli Şube ekipleri tarafından tutuklanan Malkoç’un, önceden de “Kasti hasar” ve “Sarhoşluk” suçları bulunduğu ve henüz yargılanmadığı öğrenildi.

Ali Malkoç, ülkede turist vizesiyle bulunuyor.

Dün yargıç huzuruna çıkarılan Ali Malkoç, davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderildi.

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü, Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, zanlı Ali Malkoç’un “yaralama” suçundan tutuklandığını söyledi.

Eskiden kalma benzer suçları var

Polis memuru Özcü, zanlı Malkoç’un, 2016 yılı nisan ayında, Girne’de bir bet salonunda 189 promil alkol tesiri altında bet oynadığı bahis kuponu iptal edilmediği için bet salonunun içerisini kırıp dökerek işyerine 2 bin TL zarar verdiğini anımsattı.  Özcü, zanlı Malkoç aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesi talebinde bulundu.

Malkoç: “Kendimi savundum”

Yargıç Mesut Mesutoğlu, polis memurunun şahadetinin ardından zanlı Ali Malkoç’a söz hakkı verdi. Malkoç, kavgada şişeyi korkutmak ve kendini savunmak için kullandığını ileri sürdü ve “Adaletsiz bir ülkede yaşamaktansa, beni ihraç edin” dedi.

Karara öfkelendi

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının ülkedeki konumuna dikkati çekerek, KKTC’de bağı olmayan suça karışan kişilerin cezaevinde beklemesi gerektiğine vurgu yaptı ve zanlı Ali Malkoç’un, davaları görüşülünceye kadar 45 günü geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Yargıç emrini sorgulamaya çalışan Malkoç, “45 yıl verseydin” ifadeleriyle Yargıç Mesutoğlu’nu öfkelendirdi.

Zanlı Malkoç, yargıç emri ile salondan polis kontrolünde çıkarılırken, dışarıda da öfkeli hareketler sergiledi.

Polis tarafından sakinleştirilen Malkoç, 45 gün cezaevine gönderildi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 09:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104