Uslanmıyorlar

banner37

Uyuşturucu suçundan cezaevinde olan ve cezaevinde de uyuşturucu alışverişine devam eden Ahmet Yüksel 14 ay, uyuşturucuyu alan Ekin Ersoy ise 7 ay hapis cezası aldı

banner87
Uslanmıyorlar
banner90
banner99

SATANA İKİ KATI CEZA… Uyuşturucu ithali ve satışı suçlarından mahkum olduğu 2 yıl hapislik cezasını çekerken, Merkezi Cezaevi’nde uyuşturucu ticaretine devam eden Ahmet Yüksel’i 14 ay hapis cezasına çarptıran Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Yüksel’den 3 gram hintkeneviri satın alan Ekin Ersoy’a da 7 ay hapislik cezası verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA      

   Ülkemize uyuşturucu ithal edip, satan ve 2 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra cezaevinde bir tutukluya uyuşturucu temin eden Ahmet Yüksel 14 ay, uyuşturucuyu alan Ekin Ersoy ise 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

   Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 2 yıl önce internetten sipariş vererek, güneyden 29 gram 171 miligram uyuşturucu ithal eden sabıkalı Ahmet Yüksel’e, 2 yıl hapislik cezası ceza vermişti.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

   Dava kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanıkları kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine  getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   İnan, sanıkların işlediği uyuşturucu madde tasarrufu ve verme suçunun çok ciddi, vahim ve uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

   Uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken İnan, uyuşturucunun toplumda özellikle de okullara kadar yaygınlaştığına işaret etti.

   İnan, uyuşturucu suçlarının alışkanlık yaptığına ve bu alışkanlıktan kolay vazgeçilemediğine vurgu yaptı.

   İnan, bu tür yaygın suçlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

   Yargıç Umut İnan, sanık Ahmet Yüksel’in benzeri suçtan sabıkası oluşunu ve maddi menfaat için uyuşturucu tasarruf etmesini ve sanık Ekin Ersoy’a cezaevinde 3 gram hintkeneviri vermesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, sanık Ahmet Yüksel’e 14 ay, Ekin Ersoy’a ise 7 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75