“Üstlerden emir geldi senin için kötü olacak”

banner37

Altu Güvenateş ve Yunus Emre Açan, iş insanı Selim Erdoğdu’yu tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı

banner87
“Üstlerden emir geldi senin için kötü olacak”
banner90
banner99

“BORCUNU ÖDEMEMEK İÇİN BU YOLA BAŞVURDU”… Polis, Altu Güvenateş ve Yunus Emre Açan’ın Ocak-Mart 2020 tarihleri arasında alacak-verecek meselesi yüzünden birçok kez Selim Erdoğdu’nun işlerine giderek “Ödemezsen senin için çok kötü olacak. Üstlerimizden emir geldi. Hesabını keseriz. Evini kurşunlarız” diyerek şiddet tehdidinde bulunduklarını söylerken, zanlıların avukatı ise, müştekinin borcunu ödememek için böyle bir yola başvurduğunu savundu. Polis, tüm iddiaların araştırılacağını belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Altu Güvenateş ve Yunus Emre Açan isimli iki kişi, iş insanı Selim Erdoğdu’yu tehdit ettikleri suçlamasıyla tutuklanırken, zanlıların avukatı, müştekinin borcunu ödememek için müvekkillerine iftira attığı iddiasında bulundu.

“Şiddet tehdidi” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Burçin Korgan dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Korgan, zanlılar Altu Güvenateş ve Yunus Emre Açan’ın Ocak-Mart 2020 tarihleri arasında alacak-verecek meselesi yüzünden birçok kez Selim Erdoğdu’nun işyerine giderek, “Ödemezsen senin için çok kötü olacak. Üstlerimizden emir geldi. Hesabını keseriz. Evini kurşunlarız” deyip, şiddet tehdidinde bulundukları yönünde haklarında şikayet yapıldığını belirtti.

Polis memuru Burçin Korgan, zanlıların 5 Mart tarihinde derdest emriyle tutuklandığını söyleyerek, banka dekontlarının sahte olduğuna dair iddia ve banka hesaplarına para aktarılıp aktarılmadığı hususlarının da araştırılması gerektiğini kaydetti.

Korgan, zanlıların lehine ve aleyhine olan tüm hususların araştırılması gerektiğini belirterek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Zanlıların avukatı, müştekinin borcunu ödememek için bu yola başvurduğunu savundu. Polis memuru Korgan, olayın çok yönlü soruşturulduğuna vurgu yaptı.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75