Üvey oğlunu öldürmekle tehdit etti!

banner37

Tartıştığı üvey oğluna kanunsuz olarak taşıdığı silahı doğrultup ölüm tehdidinde bulunan Hüseyin Taçoy aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin edildi

Üvey oğlunu öldürmekle tehdit etti!
banner90
banner8

AİLEVİ SORUNLAR YÜZÜNDEN TARTIŞTILAR… Mahkemede konuşan polis çavuşu Caner Atamer, 26 Ocak’ta, zanlı ile üvey oğlu İbrahim Bülbül arasında ailevi sorunlar nedeniyle tartışma yaşandığını anlattı. Tartışma sırasında zanlının, tasarrufunda kanunsuz olarak tasarruf ettiği içi canlı mermi dolu 9 mm çapındaki tabancayı İbrahim Bülbül’e doğrultarak, “seni öldürürüm” demek suretiyle tehditte bulunduğunu ifade etti

Sedef BOŞNAK

   Tartıştığı üvey oğluna kanunsuz olarak taşıdığı silahı doğrultup ölüm tehdidinde bulunan Hüseyin Taçoy, şikayet üzerine tutuklandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılan zanlı aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

banner134
   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Caner Atamer’i tanık kürsüsüne yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis çavuşu Caner Atamer, zanlının, 26 Ocak 2020’de, saat 12.00’de, Serdarlı-Çukurova arasında, ikametgahının da içerisinde bulunduğu ağılında, üvey oğlu İbrahim Bülbül ile aralarında ailevi sorunlar nedeniyle tartışma yaşandığını anlattı.

   Çavuş Caner Atamer, tartışma sırasında zanlının, tasarrufunda kanunsuz olarak tasarruf ettiği içi canlı mermi dolu 9 mm çapındaki tabancayı İbrahim Bülbül’e doğrultarak, “seni öldürürüm” demek suretiyle tehditte bulunduğunu ifade etti.

   Caner Atamer, tabanca ve mermileri olay yerinde tespit ettiğini belirttikten sonra şikayet üzerine zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını anlattı.

   Atamer, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında zanlıya ait ağıl ve ikametgahta  3 adet av tüfeği, 55 adet av tüfeği fişeği ve 1 adet 22 kalibrelik hava tüfeği tespit edip incelenmek üzere emare zapt ettiğini açıkladı.

   Zanlının gönüllü ifade verip evrakları kayıp olan tüfeklerin kendi adına kayıtlı bulunduğunu, hava tüfeği ve bazı mermileri ise Türkiye’den aracıyla gelirken getirdiğini belirttiğini kaydeden tanık çavuş, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve ilk nazarda ciddi suçla bağlantısı olan zanlının, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75