Uyanık hırsızın evinden valiz dolusu eşya çıktı

banner37

Gazimağusa’da, başka marketlere ait poşetlerle İlarma Süpermarket’ten defalarca alkollü içki ve muhtelif eşya sirkat ettiği tespit edilen zanlı Naser Osmanoğlu, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Uyanık hırsızın evinden valiz dolusu eşya çıktı
banner90
banner99

5 AY BOYUNCA ÇALDI… İlarma Süpermarket’ten, Şubat ve Haziran 2020 tarihleri arasında toplam 2 bin 600 TL değerinde alkollü içki ve muhtelif eşya sirkat etmekten tutuklanan zanlı, ülkede, Mart 2020 başında sona eren ön izinle bulunuyordu

   Gazimağusa’da, 15 Ağustos Bulvarı üzerindeki İlarma Süpermarket’ten, Şubat ve Haziran 2020 tarihleri arasında toplam 2 bin 600 TL değerinde alkollü içki ve muhtelif eşya sirkat ettiği tespit edilen zanlı Naser Osmanoğlu, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, polis memuru Şükrü Hafız’ı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Hafız, zanlının, 14.6.20 tarihinde konu iş yerine müşteri olarak girdiğini, et reyonundan 600 gr kuzu şiş, 400 gr kuyruk yağı, 600 gr dana şiş, 1 adet 70’lik yeni rakı ile bir miktar karışık kuruyemiş aldıktan sonra, hepsini, beraberinde getirdiği başka marketlere ait çantalar içerisine koyarak kasaya ödeme yapmadan işyerinden ayrıldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Hafız, zanlının şikâyet üzerine 28.6.20 tarihinde zanlının tutuklandığını belirtti.
 

banner134
Kamera kayıtları zanlıyı ele verdi
  

   Polis memuru Şükrü Hafız, 28.6.20 tarihinde aynı markette, önceden meydana gelen bir sirkat olayı ile ilgili kamera kayıtlarının incelenmekte olduğu esnada bu olayın tespit edildiğine dikkat çekti.

   Hafız, zanlının bahse konu içki ve diğer eşyaları Şubat 2020 ile 14.6.20 tarihleri arasında İlarma isimli işyerinden aldığını ve para ödemeden dışarı çıkardığına dair polise gönüllü bir ifade verdiğini belirtti.
 

Evinde valiz dolusu eşya bulundu


   Aynı gün temin edilen arama emri gereği, zanlının kalmakta olduğu evde arama yapıldığını belirten Hafız, 2 valiz içerisinde 7 adet viski, 2 adet yeni rakı, 1 adet rakı, 10 adet poşet içerisinde demleme çay, kolonya, çikolata, pil ve ıslak mendil bulunarak emare alındığını söyledi.
   Hafız, zanlının, 29.6.20 tarihinde Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin edildiğini anımsattı.

   Hafız, bu süre içerisinde zanlının KKTC’deki durumu ile ilgili de soruşturma yaptığını, Şubat 2020 ayı içerisinde ön izinle KKTC’ye geldiğini ve bu iznin Mart 2020 başında sona erdiğini belirtti.

   Bir otelin casinosunda çalışan ve pandemi süresinde işten, 1.7.20 tarihinden itibaren de kalmakta olduğu lojmandan çıkarıldığına dikkat çeken Hafız, ön izinle KKTC’ye giriş yapan zanlının yatay geçişle çalışma izni alma imkânı olmadığına vurgu yaptı.

   Hafız, KKTC ile herhangi yasal bir bağı bulunmayan zanlının, kaçma ihtimalinin yüksek olduğuna değinerek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
   Yargıç Dilşah Karayel, zanlının, ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla ve bir ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesi yönünde emir verdi.(MHA)  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75