Uyuşturucu alışverişi yaptığını kabul etti

banner37

Narkotik polisinin operasyonunun ardından, meseleyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle tutuklanan Hüseyin Özbek, operasyonda tutuklanan Can Tekin Yılmaz’dan, Ocak ayı sonunda 39 bin TL karşılığında 700 gram hintkeneviri ve 20 gram kokain aldığını itiraf etti.

Uyuşturucu alışverişi yaptığını kabul etti
banner90
banner8

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibinin geçtiğimiz hafta sonu yaptığı operasyonda ele geçirilen bir kilo 630 gram hintkeneviri ve 70 gram kokain türü uyuşturucu ile ilgili soruşturma sürüyor.

Meseleyle bağlantılı olarak tutuklanan 6 kişinin ardından İskele’de yakalanan Hüseyin Özbek, operasyonda tutuklanan Can Tekin Yılmaz’dan 700 gram hintkeneviri ve 20 gram kokain aldığını itiraf etti.

Özbek dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 4 gün daha tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.

banner134
Polis memuru Ramiz, 3 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen operasyonda tutuklanan zanlılardan yapılan sorgulamada zanlı Hüseyin Özbek’in tutuklandığını söyledi.

Ramiz, Özbek’in İskele’de tutuklandığını belirterek yapılan sorgulamada zanlı Can Tekin Yılmaz ile uyuşturucu alışverişi yaptığını itiraf ettiğini kaydetti.

Zanlı Özbek’in, 2017 Ocak ayı sonunda Yılmaz’dan 39 bin TL karşılığında 700 gram hintkeneviri ve 20 gram kokain aldığını itiraf etiğini anlatan Ramiz, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Ramiz, kayıp olduğuna inanılan emarelerin olduğunu belirterek zanlı Özbek’in 4 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Talebi yerinde bulan mahkeme, Özbek’in 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75