Uyuşturucu alışverişini internetten yapmış

banner37

Evinde ve aracında toplam 56,5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirilen üniversite öğrenci S.K.’nin aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

Uyuşturucu alışverişini internetten yapmış
banner90
banner8

10 BİN TL’LİK SİPARİŞ… Genç zanlıyı mahkemeye çıkaran polis, yaptığı araştırmada, S.K.’nin temmuz ayı başında, 10 bin TL karşılığında internet aracılığıyla irtibata geçtiği tanımadığı erkek bir şahıstan uyuşturucuyu satın aldığını tespit ettiğini belirtti. Polis ayrıca, zanlının söz konusu uyuşturucuları, Bedis yakınlarında yol kenarına atıldığı yerden alarak tasarrufuna geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Sedef BOŞNAK

   Evinde ve aracında, toplam 56,5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirilen üniversite öğrenci S.K. aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, Temmuz 2020 ile 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında meydana gelen kanunsuz hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Gökhan Yıldırım, aldıkları ihbar üzerine, zanlının, saat 14.00’te, kullanımında bulunan DC 410 plakalı aracında ve kalmakta olduğu Yeniboğaziçi’ndeki ikametgahında arama yaptığını ve toplam 56,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerlerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve plastik öğütücü ele geçirdiğini söyledi.

   Yıldırım, zanlıyı suçüstü gereği tutukladığını belirterek, yaptığı araştırma ve soruşturma sonucu, konu maddeleri, 2020 yılı Temmuz ayı başında, 10 bin TL karşılığında internet aracılığıyla irtibata geçtiği tanımadığı erkek bir şahıstan satın aldığını öğrendiğini anlattı.

   Konu maddeleri, Bedis bölgesinde yol kenarına atılması suretiyle alarak tasarrufuna geçirdiğini tespit ettiğini anlatan tanık polis, emareleri incelemeye göndereceğini anlattıktan sonra, mahkemeden tahkikatını salimen yürütebilmek için süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, öğrenci zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izni ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75