Uyuşturucu alışverişiyle suçlanıyorlar

banner37

Narkotik, evinde yaklaşık bir buçuk gram uyuşturucu madde bulunan 25 yaşındaki Y.T. ile uyuşturucuyu konu gence sattığına inanılan 24 yaşındaki M.G.’yi tutukladı

banner87
Uyuşturucu alışverişiyle suçlanıyorlar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da evinde yapılan aramada yaklaşık bir buçuk gram uyuşturucu madde bulunan 25 yaşındaki Y.T. ile uyuşturucuyu konu gence sattığına inanılan 24 yaşındaki M.G., tutuklandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Senteteik Cannabinoid) Tasarrufu”  suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 27.11.2019 tarihinde saat 19.30 sıralarında Lefkoşa’da Y.T.’nin (E-25) üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada; yaklaşık 1.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde konu maddeyi 100 TL karşılığında zanlı

M.G.’den (E-24) aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Sevinç, zanlı M.G.’nin de tutuklandığını ancak uyuşturucuyla ilgili suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret eden Sevinç, zanlıların bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

“M.G.’den almadım”

Mahkemede söz alan zanlı Y.T., “Uyuşturucuyu M.G.’den almadım. İfade vermek istiyorum” dedi. Zanlı M.G. de mahkemede konuyla herhangi bir bağı olmadığını beyan etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75