banner6

Uyuşturucu alma ve tasarrrufuna 4.5 yıl hapis

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, evinde 367 gram 126 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Derviş Seyhun’la ilgili kararını açıkladı

Uyuşturucu alma ve  tasarrrufuna 4.5 yıl hapis
banner150 banner150 banner151 banner152

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi,7 Temmuz’da ikametgahında Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından 367 gram 126 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan ve cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan Derviş Seyhun aleyhindeki kararını açıkladı.
Mahkeme, Derviş Seyhun’u 400 gram uyuşturucu alma ve tasarruf suçundan 4.5 yıl hapse mahkum etti.
Başkan Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve üye Yargıç Özge Uğraşın’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı başkan açıkladı.
Heyet Başkanı Musa Avcıoğlu yasanın, konu suçu işleyenler için, kamu menfaatini ön planda tutarak, 18 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı ve kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu suçunun, son yıllarda yaygın hal alan suçların en başında olduğuna dikkat çekti.
Musa Avcıoğlu, uyuşturucu suçlarının, özelde bireylerin genelde de toplum sağlığını tehdit ettiğini ve  bu suçlar için etkin ve caydırıcı cezaların şart olduğunu söyledi. Konu suçun diğer suçlara basamak olduğuna ve hafife alınamayacağına bulgu yapan heyet başkanı, mahkemelerin konu suçları işleyenlere karşı hoşgörülü davranmasının düşünülemez olduğunu söyledi.
Heyet başkanı, 2002’den beridir madde bağımlısı olup, tüm parasını harcayarak satın aldığı uyuşturucuyu evine götürdükten sonra bir miktarını içip, geriye kalanını bölerek ayıran sanıkla ilgili tüm durum ve şartları değerlendirdikten sonra, kamu menfaatinin korunması ilkelerine ağırlık vererek, sanığa  verilebilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi.
Başkan, mahkemenin oy birliğiyle, sanığı 4.5 yıl hapse mahkum ettiğini açıkladı.

 

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110