Uyuşturucu almakla yargılanacak

banner37

Uyuşturucudan sayısız sabıkası bulunan ve yine uyuşturucuyla yakalanan Fırat Deniz, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Uyuşturucu almakla yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Yıllardır uyuşturucu batağında olan ve uyuşturucu tedavisi gördüğü hastaneden çıktığı gün yine uyuşturucuyla yakalanan 48 yaşındaki Fırat Deniz, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Fırat Deniz, dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Derviş Özdevim’i dinletti.

   Mahkemede şahadet veren Özdevim, 12.08.2020 tarihinde, saat 19.00 sıralarında, Lefkoşa’da sakin Fırat Deniz’in ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olan bir adet ucu yanık sarma sigara bulunup emare olarak alındığını anımsattı.

   Polis memuru Özdevim, zanlının gönüllü ifade verip, uyuşturucu maddeyi 11 Ağustos’ta aranan bir şahıstan satın aldığının belirlendiğini söyledi.

   Özdevim, tahkikatın tamamlandığını ve zanlının 25 ayrı benzeri sabıkası olduğuna vurgu yapıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Deniz, kaçma niyeti olmadığını beyan edip, teminatla serbest kalmayı talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, suçların ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75