banner6

Uyuşturucu baskınında 10 gram Hintkeneviri

banner37

Narkotik polisi, Nijerya uyruklu C.C.D.’nin kaldığı apartman dairesine baskın düzenledi ve 6 foil kağıdına sarılı 10 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi

Uyuşturucu baskınında 10 gram Hintkeneviri
banner150 banner150 banner151 banner152

Sedef BOŞNAK

PGM’ye bağlı Gazimağusa’daki Narkotik polisleri, bölgedeki bir apartman dairesine baskın yaptı.

Polis ekipleri, konu dairede ikamet eden Nijeryalı genç C.S.D.’yi, kanunsuz uyuşturucu alma ve tasarruf suçundan tutukladı ve mahkemeden, aleyhine, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Nurettin Enginer, 28 Aralık’ta aldıkları ihbar doğrultusunda, zanlının ikamet ettiği daireye baskın düzenlediklerini söyledi.

Tanık polis Nurettin Enginer, konu evde 17.30-18.00 saatleri arasında, zanlı huzurunda yaptıkları aramada, oturma odasındaki masa çekmecesinde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü ve 4 adet foil kağıdı içerisinde yaklaşık 4 gram, yatak odasındaki ceketin cebinde ise 2 foil kağıdına sarılı 6 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiklerini anlattı.

Konu maddeleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan naylon poşet ve foil kağıdını PGM Parmak İzleri Şubesi’ne incelemeye göndereceğini belirten tanık polis, sonucun tahkikatına yön vereceğini ifade etti.

Tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

 Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, ciddi ve yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için polisin süreye ihtiyaç duyduğuna bulgu yaptı.

Mine Gündüz Serden Güzeler, zanlının, 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110