banner6

Uyuşturucu, Bedis Piknik Alanı'nda zulalandı

banner37

Gazimağusa’da, satışa hazır paketler içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 30 gram madde ele geçirildi ve 2 kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Uyuşturucu, Bedis Piknik Alanı'nda zulalandı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, Bedis Piknik Alanı’nda, satışa hazır paketler içerisinde,  uyuşturucu olduğuna inanılan 30 gram ağırlığında madde ele geçirildi.

Üzeri kırık dallarla örtülü zuladaki naylon poşet içerisindeki satışa hazır 10 paket, toplam 30 gram ağırlığındaki maddeyi almaya gelen biri sabıkalı, iki kişi tutuklandı.

Suçüstü yakalanan Ahmet Yüksel ile Erhan Gür’ü tutuklayan polis, her iki zanlıyı da mahkemeye çıkartarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.

Eski sabıkalı Ahmet Yüksel, söz verilmesi üzerine, mahkeme yargıcına ciddi iddialarda bulundu ve ekledi:

“Arkadaşımın olayla ilgisi yok. Beni bırak dedim, bıraktı. Maddeden haberi yoktu. Polislere anlatmaya çalıştım ancak bana dayak atmaktan dinlemeye fırsat bulmadılar. Burnumdan kan geldi, sırtım yara bere içinde. Ne yapmaya çalışıyorlar? Dayakla mı korkutacaklar? Dayakla daha da asileşiyoruz. Böyle yapmasınlar.”

banner134

Bunun üzerine yargıç, zanlıların doktor kontrolünden geçirilmesi ve bu yönde temin edilen raporun tarafına iletilmesine direktif verdi.

Tahkikat ciddi ve yeni

Dünkü tutukluluk duruşmasında,  İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, Gazimağusa'da,10 Ekim 2017’de, Bedis Piknik Alanı içerisinde, Venüs Beach Hotel’in yaklaşık 250 metre batı istikametinde, toprak yol kenarındaki ağaçlık bölgede, uyuşturucu madde olduğu bilgisi aldığını söyledi.

Hasan Derman, bunun üzerine, aynı gün bir polis ekibiyle birlikte, saat 10.00’da, söz konusu bölgeyi ziyaret

ettiğini ve toprak yolun kenarındaki kırık dallar altında zulalanmış bir şekilde, üzeri desenli, beyaz renk poşet içerisinde, 10 adet, ayrı ayrı küçük şeffaf poşetlerde, yaklaşık 30 gram ağırlığında, sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi tespit ettiğini anlattı.

Bölgede pusuya yattıklarını kaydeden tanık polis, aynı gün, saat 15.50’de, söz konusu bölgeye, içerisinde zanlıların bulunduğu bir kiralık aracın geldiğini belirterek, araçta yolcu olarak bulunan Ahmet Yüksel’in konu maddeleri tasarrufuna aldığı esnada suçüstü tespit edildiğini anlattı.

Polislere direnen Ahmet Yüksel’in makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydeden tanık polis, araç sürücüsü Erhan Gür’ün “dur” ihtarına uymayarak olay yerinden uzaklaştığını ancak takip sonucu Bedis Çemberi yakınlarında tespit edilerek gözaltına alındığını aktardı.

Her iki zanlının tutuklanıp, uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin emare alındığını kaydeden tanık polis, söz konusu maddelerin ve muhafazasında kullanılan poşetlerin, incelenmesi için ilgili laboratuarlara göndereceğini kaydeden tanık polis, henüz yeni ve ciddi olan tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk talep etti.

Doktor kontrolüne götürülsün

Yargıç Gökan Asafoğulları, zanlıların ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğinden söz etti.

Yargıç, meseleyle ilgili tahkikatını sürdürülebilmesi için zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Bunun yanında Ahmet Yüksel’in ciddi iddialarına işaret eden yargıç, her iki zanlının da doktor kontrolünden geçirilip, bu yönde hazırlanacak olan raporun bir sonraki celseye kadar dosyaya eklenmesine direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 08:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104