banner6

Uyuşturucu çetesi çökertildi

banner37

Dördü Mısır, üçü Kıbrıslı Rum ve biri de Suriye uyruklu 8 zanlı, mahkemeye çıkartılarak tutuklandı. Şafak Operasyonu sonucu yakalanan zanlıların tasarruflarında hintkeneviri ve kokain türü uyuşturucu ile yaklaşık 20 bin 250 TL nakit para bulundu

Uyuşturucu çetesi çökertildi
banner99

Ahmet VAMIK

Girne Narkotik Şubesi ve Lefkoşa Narkotik Şubesi ekibinin düzenlediği “Şafak Operasyonu” sonucu, bir uyuşturucu çetesi çökertildi.

Dördü Mısır, üçü Kıbrıslı Rum ve biri de Suriye uyruklu olan 8 kişi gözaltına alındı, toplam 643.5 gram ağırlığında hintkeneviri ve 5 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu madde satışından kazanıldığına inanılan toplam 20 bin 250 TL nakit para da bulunarak emare alındı.

Polis, suç ortağı kişiler ve kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna vurgu yaptı.

İki gün tutuklu kalacaklar

Girne Karaoğlanoğlu’nda 5 Aralık Salı günü sabah saatlerinde başlayan ve dün sabahın ilk saatlerinde Lefkoşa’da sonlandırılan “Şafak Operasyonu” başarıyla sonuçlandı. Biri kadın sekiz kişinin içerisinde bulunduğu uyuşturucu çetesi, ortak operasyonla çökertildi.

Dördü Mısır, üçü Kıbrıslı Rum ve biri de Suriye uyruklu olan zanlılar, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde iki günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Girne Narkotik Şubesi’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram yeminli şahadet vererek operasyonun detaylarını aktardı.

Faggal’ın evine yapılan baskın düğümü çözdü

Karaoğlanoğlu’nda ikamet eden Mısır uyruklu 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Ahmed Khaled Selim Mohamed Faggal’ın evine, 5 Aralık günü saat 10.10 sıralarında narkotik operasyonu düzenlendi.

Evde, 2 ayrı streç naylona sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve içerisinde tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara ele geçirilmesi üzerine söz konusu şahıs gözaltına alındı.

Faggal’ın ikametgahına düzenlenen operasyon sonrası bir bir zanlılar ortaya çıktı ve polis, olayla bağlantısı bulunan diğer yedi zanlıyı dün gün boyunca devam eden operasyon sonucunda tespit etti.

Öğrenci evi değil uyuşturucu merkezi!

Zanlı Ahmed Khaled Selim Mohamed Faggal’ın, tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi 4 Aralık günü Girne’de, Mısır uyruklu 21 yaşındaki üniversite öğrencisi zanlı Abdelrahman Sayed Abouelwafa Ahmed’den aldığını itiraf etmesi üzerine aynı gün saat 13.00 sıralarında zanlı Ahmed’in Girne’de kalmakta olduğu ikametgaha da operasyon düzenlendi.

Narkotik operasyonu esnasında, zanlı Abdelrahman Sayed Abouelwafa Ahmed, Mısır uyruklu 23 yaşındaki üniversite öğrencisi zanlı Mahmoud Ahmed Mohamed Ahmed Salem ve Mısır uyruklu 21 yaşındaki üniversite öğrencisi zanlı Youssef Attia Ramadan Antar Ibrahim’in söz konusu ikametgahta birlikte yaşadıkları ortaya çıktı.

Mısır uyruklu üç üniversite öğrencisinin ikametgahında yapılan aramada, toplam 38 ayrı naylon paket içinde yaklaşık 100 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 2 adet öğütücü, 2 adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından kazanıldığına inanılan 2 bin 110 TL, 10 Euro ve 10 dolar nakit para bulunarak emare alındı.

Suriyeli öğrencinin üzerinde yüklü meblağda para bulundu

Zanlı Mahmoud Ahmed Mohamed Ahmed Salem’in ikametgahı içerisinde bulunan uyuşturucu maddeleri, 2017 yılı Kasım-Aralık ayları içerisinde ev arkadaşlarıyla birlikte aralarında anlaşıp, üç ayrı tarihte her defasında 56 gram olmak üzere toplam 168 gram olarak Lefkoşa’da, Suriye uyruklu 21 yaşındaki üniversite öğrencisi zanlı Mohammad Rajab Baaj’dan aldıklarını itiraf etti.

Lefkoşa’da misafir olarak kaldığı ikametgaha düzenlenen operasyonda tespit edilerek gözaltına alınan Mohammad Rajab Baaj’ın üzerinde yapılan aramada da, giymekte olduğu ceketin cebinde yaklaşık 5 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu madde satışından kazanıldığına inanılan 100 dolar, 2 bin 800 Euro ve 4 bin 960 TL nakit para bulundu. Zanlının kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada ise 4 ayrı naylon paket içerisinde yaklaşık 41 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 2 adet öğütücü bulunarak emare alındı.

Kıbrıslı Rumların aracında yarım kilo uyuşturucu

Zanlı Mohammad Rajab Baaj, tasarrufunda bulunan hintkeneviri uyuşturucu maddeleri, 2017 yılı Kasım-Aralık ayları içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde sakin Khalid isimli şahıs aracılığıyla, üç ayrı tarihte toplam 224 gram ağırlığında KKTC’ye ithal edip, Lefkoşa’da 22 yaşındaki Kıbrıslı Rum zanlı Constantino Christoforou’dan teslim aldığına yönelik itirafta bulundu.

Araştırmalar sonucu Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi otoparkında gerçekleştirilen operasyonda, KWZ 790 Rum plakalı araç içerisinde tespit edilen Constantino Christoforou, 26 yaşındaki Kıbrıslı Rum zanlı Christakis Polykarpou ve 22 yaşındaki Kıbrıslı Rum zanlı Maria Theocharous da gözaltına alındı. Zanlıların aracında yapılan aramada yaklaşık 500 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, bir adet ve içerisinde tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara ele geçirildi.

Yeni suç ortakları bulunabilir

“Şafak Operasyonu”nda gözaltına alınan dördü Mısırlı, biri Suriyeli üniversite öğrencileri ve üçü de Kıbrıslı Rum toplam sekiz zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Girne Narkotik Şubesi’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Zanlıların “Uyuşturucu Madde İthal, Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Ahmet Bayram; Ahmed Khaled Selim Mohamed Faggal, Mahmoud Ahmed Mohamed Ahmed Salem, Youssef Attia Ramadan Antar Ibrahim ve Mohammad Rajab Baaj isimli zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini dile getirdi.

Yürütülen soruşturmanın çok ciddi bir mesele olduğunu belirten Bayram, meseleyle ilgili soruşturulması gereken birçok kişi, meseleyle bağlantısı olan suç ortağı kişiler ve kayıp olduğuna inanılan emareler olduğunu vurguladı.

Zanlıların serbest kalması halinde titizlikle yürütülen soruşturmaya etki edebileceklerini belirten Bayram, zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Mesutoğlu: Uyuşturucu suçları korkutucu şekilde artıyor

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu, ülkede her geçen gün korkutucu ve önlenemez şekilde artan kanunsuz uyuşturucu madde suçlarının toplumda tedirginlik yaratan, ciddi ve vahim suçlar olduğunu söyledi. Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar aleyhine ikişer gün tutukluluk emri verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 08:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104