banner6

Uyuşturucu çetesinin 3 üyesi daha aranıyor

banner37

Lefkoşa’da, narkotik polisinin düzenlediği operasyonda, yüklü miktarda ‘kokain’, ‘bonzai’ ve ‘hintkeneviri’ ele geçirilmesiyle ilgili tutuklanan 5 zanlı ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı

Uyuşturucu çetesinin  3 üyesi daha aranıyor
banner99

SORUŞTURMA SÜRÜYOR… Lefkoşa Ortaköy’de, bir ağacın altına bırakılan 2 kiloyu aşkın, üç ayrı türde uyuşturucu maddeyi almaya giden Sheriff Mukhtar Kadı’nın ardından suçla bağı olduğu gerekçesiyle tutuklanan 4 zanlının tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı. Soruşturmayı derinleştiren narkotik polisi, kimliği tespit edilen üç kişinin daha arandığına vurgu yaptı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Ortaköy bölgesinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, ele geçirilen 2 kilodan fazla uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 5 kişi ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

   Polis de soruşturmanın sürdüğünü ifade ederek meseleyle bağlantılı 3 kişiyi daha aradıklarını vurguladı.

   Operasyonda, bir ağacın altına bırakılan çanta içinde 20 gram ağırlığında ‘kokain’ türü, yaklaşık 2 kilo ağırlığında ‘hintkeneviri’ türü ve yaklaşık 200 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi alırken yakalanan zanlı Sheriff Mukhtar Kadı ile suçla bağları olduğu gerekçesiyle tutuklanan Sinan Dilim, Mehmet Alkış, Tahir Casun ve İbrahim Yağmur dün sabah mahkemeye çıkarıldı.
   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan 5 zanlının aleyhine 6 gün daha tutukluluk emri alındı. 

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Sevinç, narkotiğe gelen bir ihbarda, Lefkoşa Ortaköy’de bir bölgede, ağaçların altına şüpheli FE 848 plakalı BMW X5 model araçla gelen ve aranan bir şahsın, bir çanta sakladığının bildirildiğini söyledi.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, olay yerine giden polis ekiplerinin söz konusu çantanın bulunduğu konuma yakın pusu kurduğunu ve zanlı Sheriff Mukhtar Kadı’nın, 11 Eylül 2020 tarihinde, saat 22.45’te, KT 656 plakalı araç içerisinde yolcu olarak gelip, çantayı gizlendiği yerden aldığı sırada suçüstü tutuklandığına vurgu yaptı.

   Sevinç, çanta içerisinde yapılan aramada 19 gram ağırlığında ‘kokain’ türü, 2 kilo 107 gram ağırlığında ‘hintkeneviri’ türü ve180 gram ağırlığında ‘sentetik cannabinoid’ türü uyuşturucu madde bulunduğuna dikkat çekti.

   Sevinç, zanlı Sheriff Mukhtar Kadı’nın yakalandığını gören KT 656 plakalı araç sürücüsünün araçla kaçtığını anlattı.

   Sevinç, farklı bölgelerden temin edilen kamera görüntülerinde, zanlı Mehmet Alkış’ın olay gecesi uyuşturucu maddeyi bırakan FE 848 plakalı BMW X5 model aracın içinde olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Sevinç, zanlı Sinan Dilim’in olay gecesi uyuşturucu maddeyi olay mahalline bırakan FE 848 plakalı araç sürücüsünü, aracıyla Girne’de Boğaz mevkiine bıraktığını sözlü olarak beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

   Sevinç, zanlı Mehmet Alkış’ın 14 Eylül’de tutuklandığını, cep telefonu dökümlerinin incelenmeye devam edildiğini ve aranan şahısların yanı sıra operasyonun gerçekleştiği gece bilinmeyen bir numarayla yaptığı telefon görüşmelerinin mercek altına alındığına vurgu yaptı. 

   Zanlı Mehmet Alkış’ın cep telefonunun incelemeye alındığını belirten Sevinç, telefon dökümlerinde söz konusu olayın gerçekleşmesinin ardından zanlılar Sinan Dilim, Mehmet Alkış, Tahir Casun ve İbrahim Yağmur’un konuşmalarının tespit edildiğini vurguladı.

   Sevinç, zanlıların aranan iki kişiyi yasak yollarla Güney Kıbrıs’a geçirdiğinin de tespit edildiğine dikkat çekerek, meseleyle ilgili aranan başka şahısların da söz konusu olduğunu, zanlıların vermiş olduğu ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata etki edebileceklerini söyledi.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, 3 kişinin arandığını ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek, 5 zanlının da 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Zanlıların avukatları tutukluluk talebine itiraz etmedi.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine ve üç kişinin arandığına vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 5 zanlının da 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104