Uyuşturucu değil, çaymış!

banner37

Dörtyol polis karakolu önünde, araçlarında 5 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yasadışı 2 hap ele geçirilen ve mahkemeden aleyhlerine 1’er gün tutukluluk emri temin edilen 2 genç, polise sözlü beyanda bulundu:

banner87
Uyuşturucu değil, çaymış!
banner90
banner8

BENZER SABIKALARI VAR… Meseleyle ilgili tutuklanan Z.B.E.(34) ve H.A. (30), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin edildi. Benzer suçlardan sabıkası olan gençler, polise sözlü izahatta bulunarak, konu maddenin uyuşturucu değil, çay olduğunu ileri sürdü

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa narkotik polisi, aldığı ihbarı değerlendirdi ve benzer sabıkası olan 2 genci, Dörtyol polis karakolu önünde, araçlarında 15 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve Eczacılık ve Zehirler Yasası’na aykırı 2 hapla birlikte suçüstü yakaladı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Z.B.E.(34) ve H.A. (30), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin edildi.

   Gençler, polise sözlü izahatta bulunarak, konu maddenin uyuşturucu değil, çay olduğunu ileri sürdü.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Hasan Derman, zanlıların, Gazimağusa’da, 17 Haziran 2020’de meydana gelen “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”  ve Eczacılık ve Zehirler Yasası’na aykırı hareket suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Hasan Derman, zanlıların, alınan ihbar üzerine saat 19.00’da, Dörtyol polis karakolu önünde Z.B.E.’nin şoför, H.A.’nın ise yolcu olarak bulunduğu FM 005 plakalı araçta tespit edildiğini anlattı.

  Derman, zanlıların huzurunda ve bahse konu araçta arama yaptığını belirtti ve konu aracın yolcu koltuğu tarafındaki kapı cebinde beyaz naylon poşet içerisinde 15 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile sigara paketi foil kağıdına sarılı 2 adet parça halinde Eczacılık ve Zehirler Yasası’na aykırı olan hap bulunarak emare zapt edildiğini belirtti.

   Meseleyle ilgili tahkikatını henüz yeni başladığını kaydeden tanık polis, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden, zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise PGM Parmak İzleri Şubesi’ne göndereceğini kaydetti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların 1’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75