banner6

Uyuşturucu değil, molehiyadır!

banner37

Geçitkale’de Mustafa Topçuoğlu’na 100 TL’ye uyuşturucu satan ayrıca aracında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan Fatih Esergül, polise ilginç bir beyanda bulundu:

Uyuşturucu değil, molehiyadır!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Geçitkale’de önceki gece kaza yaptığı araçta baygın halde bulunan Mustafa Topçuoğlu’nun tasarrufunda 1 gram uyuşturucu madde ele geçiren narkotik polisi, konu maddeyi 100 TL’ye satan Fatih Esergül’ü de gözaltına aldı.

Aleyhindeki suçlamaları reddeden Fatih Esergül’ün aracının bagajında arama yapan polis, satışta ambalaj olarak kullanılan 167 adet kâğıt parçası ile 74 gram ağırlığında uyuşturucu madde içerdiği düşünülen maddeye el koydu.

Zanlı Fatih Esergül’ün konu maddelerle ilgili polise “Uyuşturucu değil, molehiyadır. Kokusunu sevdiğim için arabada taşırım” dediği belirtildi.

Bulduğu emareleri incelenmesi için laboratuara gönderen polis, elde edeceği rapora göre tahkikatına yön verecek.

“Uyuşturucu madde alma-verme ve tasarrufu” suçundan gözaltına alınan Mustafa Topçuoğlu ve Fatih Esergül, dün Gazimağusa’da yargıç huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi.

Polise, uyuşturucuyu kimden aldığını söyledi

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, zanlıların, uyuşturucu madde alma-verme ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını söyledi ve olguları mahkemeye aktardı.

Mahir Türe, zanlı Mustafa Topçuoğlu’nun, 16 Ocak 2018’de saat 17.00 sıralarında, Geçitkale-Sütlüce anayolu üzerinde yönetimindeki kiralık araçla trafik kazası yaptığını belirterek araç içerisinde yapılan aramada sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 1 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Mustafa Topçuoğlu’nun ileri işlem için celp edildiği narkotik şubede, suçunu kabul edip konu maddeyi 100 TL karşılığında Fatih Esergül’den aldığını itiraf ettiğini kaydeden tanık polis, Fatih Esergül’ü derdest emri gereği Gazimağusa’da yönetimindeki MY 851 plakalı araçla gözaltına aldıklarını anlattı.

Bagajdan uyuşturucu kalıntıları, ambalaj kağıtları çıktı

Zanlı Esergül’ün üzerinde ve aracında arama yaptığını kaydeden tanık polis, araç içerisinde uyuşturucu madde kırıntılarını, uyuşturucu madde satışında ambalaj olarak kullanılan 167 adet kâğıt parçasını, bagajdaki şeffaf naylon poşet içerisinde yaklaşık 74 gram ağırlığında uyuşturucu madde içerdiğini düşündüğü maddeyi ve eldiven kutusu içerisindeki lastik eldivenleri bularak zapt ettiğini ifade etti.

Tanık polis, Esergül’ün, Mustafa Topçuoğlu’nu tanımadığını ve aracında bulunan maddenin uyuşturucu değil molehiya bitkisi olduğunu, molehiyanın da kokusunu sevdiği için yanında taşıdığını beyan ettiğine dikkat çekti.

Tanık polis emare zapt ettiği maddeleri, eldivenleri ve kağıt parçalarını incelenmesi için ilgili laboratuarlara gönderdiğini kaydeden tanık polis, zanlıların serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığına dikkat çekti ve mahkemeden her iki zanlı aleyhine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri talep etti.

Savcı, talebi 2 günle sınırladı.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için, zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 08:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104