Uyuşturucu elden ele dolaştı

banner37

Gazimağusa’da bir gencin üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu bulan polis, meseleyle bağlantılı iki genci daha tutukladı

Uyuşturucu elden ele dolaştı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, birbirlerinden uyuşturucu satın alan üç genci tutukladı.

Gazimağusa’daki bir apartmanın girişinde A. U. U., isimli gencin tasarrufunda 10 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu bulan polis, meseleyle bağlantılı olarak A. A. H., ve S. O. S., isimli iki genci daha tutukladı. Polis, S. O. S.’nin de tasarrufunda 1 gram Hintkeneviri buldu.

“Uyuşturucu alma, verme ve tasarrufu” suçlarıyla ilgili tutuklanan A. U. U. (E-30), A. A. H. (E-27) ve S. O. A. (E-32), dün, tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi.

Elden ele dolaşan uyuşturucuyla ilgili polis, zanlıların 2’sinin tasarrufunda toplam 11 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi emare zapt etti ve incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na göndereceğini açıkladı.

“Tahkikat yeni başladı”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten’i meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, aldığı bir ihbar ışığında, 15 Aralık’ta, saat 20.30 sıralarında, Gazimağusa’da Barış Sokak üzerindeki bir apartman girişinde, A. U. U.’yu (E-30) tespit ettiklerini söyledi.

Osman Üreten, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından A. U. U.’nun üzerinde yapılan aramada, parfüm kutusu içerisindeki çorap içerisindeki naylon ve kağıt parçasında yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

Üreten, yaptığı ileri soruşturmada A. U. U.’nun konu maddeyi A. A. H.’den, A. A. H.’nin de S. O. A.’dan aldığını öğrendiğini ve her iki zanlıyı da tutukladığını kaydetti.

S. O. A.’nın ikametgahındaki çalışma masası üzerinde kitap sayfası içerisinde yaklaşık 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare aldığını kaydeden tanık polis, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’nden göndereceğini anlattı.

Polis, başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların, tahkikatın selameti açısından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

GUNLUKLER 171220 “ELDEN ELE” KLASORUNDE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75