banner6

Uyuşturucu, eşofmanın cebinden çıktı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri Gazimağusa’da bir AVM’de A.A.’nın üst aramasında, uyuşturucu içerdiğine inanılan 137 tane hapı emare aldı; zanlıyı tutukladı

Uyuşturucu, eşofmanın cebinden çıktı
banner150 banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa’da bir AVM’nin oto parkında tespit ettiği A.A.’nın (E-20) üst aramasında, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 137 adet hap ele geçirdi.

Polis, uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından tutuklanan A.A.’nın aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Polis, gönüllü ifade verip suçlarını kabul eden zanlıya uyuşturucu maddeyi temin eden şahsı arıyor.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli memur Nurettin Enginer’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Nurettin Enginer, 3 Ocak’ta aldığı bir bilgi doğrultusunda, Gazimağusa’da, bir AVM’de düzenlediği operasyonda, şüpheli hareket sergileyen zanlıyı, uyuşturucu madde alma, ithal ve tasarruf suçundan tutukladığını söyledi.

Enginer,  A.A.’nın üst aramasında, giydiği eşofmanın sol iç cebinde, plastik sakız kutusu içerisinde, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 106’sı turuncu, 31’i mavi, 137 adet hapı bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis ayrıca, zanlının, itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi ve uyuşturucuyu zanlıya temin eden şahsı aradığını kaydetti.

Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan sakız kutusunu ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

  Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlının, tahkikatın selameti için 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110