Uyuşturucu etkisi altında kaza yaptı

banner37

Haspolat’ta trafik kazası yapan ve kaza mahallinde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Aykut Günay’ın daha önce de benzer sabıkaları olduğu, Denetimli Serbestlik’ten yararlandığı ve koşulları ihlal edip, iki ay hapis cezası aldığı ortaya çıktı

banner87
Uyuşturucu etkisi altında kaza yaptı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’ta geçtiğimiz cumartesi günü trafik kazası yapan ve kaza mahallinde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Aykut Günay’ın daha önce de benzer sabıkaları olduğu, Denetimli Serbestlik’ten yaralandığı ve koşulları ihlal edip, iki ay hapis cezası aldığı belirtildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan zanlı Günay’ın ağır teminat koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, zanlı Günay’ın 4 Mayıs’ta saat15.00’te kullanımında bulunan araçla trafik kazası yaptığını belirtti.

Polis memuru Halil Dümenci, zanlının olay yerine gelen polis ekibi tarafından yarı baygın şekilde bulunması üzerine aracında ve üzerinde yapılan aramada tasarrufunda 40 miligram ağırlığında uyuşturucu madde bulunarak emre alındığına vurgu yaptı.

Tutuklanan zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini belirten Dümenci, zanlının benzeri suçlardan sabıkaları olduğunu ve geçtiğimiz yıl Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanıp serbest kaldığını ancak koşulları ihlal ettiği için 18 Ocak’ta iki ay hapis cezası aldığını mahkemeye aktardı.

Dümenci, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması, koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75