Uyuşturucu hap soruşturması büyüyor

banner37

Mehmet Arif Bozkurt ve Özcan Demirkısan’ın tasarrufunda toplam 391 adet uyuşturucu hap ele geçiren polis, hapları ülkeye ithal ettiği suçlamasıyla Delil Karadeniz isimli kişiyi de tutukladı

Uyuşturucu hap soruşturması büyüyor
banner8

“KENDİSİ 5 BİN TL KAZANACAKTI”… Delil Karadeniz’i dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının daha önce tutuklanan Mehmet Arif Bozkurt ve Özcan Demirkısan ile ülkeye ithal ettiği 500 adet hapı satmak için anlaştığını, hapların satışından elde edilen 18 bin TL’yi Türkiye’den hapları gönderen iki kişiye yolladığını ve kendisinin de satacakları bu haplardan 5 bin TL kazanacağını söylediğini belirtti. Hakkında 1 günlük tutukluluk emri alınan Karadeniz, bugün Bozkurt ve Demirkısan ile birlikte yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün hafta içerisinde Mehmet Arif Bozkurt ve Özcan Demirkısan’ın tasarrufunda bulduğu toplam 391 adet uyuşturucu hapla ilgili soruşturması büyüyor. Bozkurt ve Demirkısan’ın tasarrufunda bulunan hapların izini süren polis, hapların iki zanlının suç ortağı olan Delil Karadeniz tarafından 500 adet olarak ülkeye ithal edildiğini ve bu hapların piyasaya satılmasının planlandığını ortaya çıkardı.

   Delil Karadeniz’i dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlının suçlarını itiraf ederek daha önce tutuklanan iki zanlı ile birlikte hapları satmak için anlaştıklarını, Türkiye’den getirttiği 500 adet hapı satması için Özcan Demirkısan’a verdiğini ve satıştan toplanan 18 bin TL’yi, hapları Türkiye’den gönderen iki kişiye havale ettiğini, kendisinin de bu satışlardan 5 bin TL kazanacağını söylediğini belirtti.

   Hakkında dün 1 günlük tutukluluk emri alınan Delil Karadeniz, bugün Mehmet Arif Bozkurt ve Özcan Demirkısan ile birlikte yeniden mahkemeye çıkarılacak.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

“Türkiye’den 500 hap ithal ettiler”

banner134

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 22.06.2020 tarihinde saat 16.10 raddelerinde PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından ele geçirilen 391 adet uyuşturucu hapın zanlı Delil Karadeniz’in aracılığıyla 500 adet olarak 15 Haziran’da Türkiye’den ithal edildiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Serkan Sakallı, Delil Karadeniz’in ithal edilen 500 hapı poliste tutuklu olan zanlı Özcan Demı̇rkısan’a verip, satması için anlaştığını itiraf ettiğine vurgu yaptı.

   Sakallı, 18 Haziran 2020 tarihinde zanlı Delil Karadeniz’in hapların satışından elde edilen paradan 18 bin TL’yi Türkiye’de hapları temin ettikleri iki kişiye gönderdiğinin belirlendiğine dikkat çekti.

   Sakallı, zanlı Delil Karadeniz’in ithal ettirdiği 500 haptan 5 bin TL kazanacağının belirlendiğini kaydetti.

   Sakallı, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve meselede aranan iki kişi olduğuna vurgu yapıp, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Günsel: İfade baskıyla alındı

   Zanlı Delil Karadeniz’in avukatı Cemre Günsel, müvekkilinin ifadesinin baskı ve yargıç kaidelerine aykırı olarak alındığını, ayrıca polisin Kürt kökenli olan zanlıya karşı ırkçı tavır sergilediğini iddia etti.

   Bunun üzerine polis memuru Serkan Sakallı, “Polis teşkilatında baskı ve şiddet yok. Bu iddialar külliyen yalan. Irkçılık iddiasını hakaret sayarım. Teşkilat için insan insandır. Kürdü, Lazı, Çerkez’i olamaz” ifadelerini kullandı ve iddiaları reddetti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75