Uyuşturucu haplar Amsterdam’dan geldi

banner37

Posta yoluyla adına gelen zarfta 103 adet MDMA türü uyuşturucu hap, evinde ise aynı türde 41 adet hap ve 5 gram metamfetamin ele geçirilen Rami Hammami’nin tutukluluk süresi 7 gün uzatıldı

Uyuşturucu haplar Amsterdam’dan geldi
banner90
banner99

ADINA GELEN VE GELECEK OLAN POSTALAR MERCEK ALTINDA… Amsterdam’dan adına gönderilen posta zarfının içerisinde 103 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap tespit edilen ve Gönyeli’deki evinde de 40 adet tüm, 2 adet yarım aynı türde hap ve yaklaşık 5 gram metamfetamin türü uyuşturucu bulunan Rami Hammami’nin, posta aracılığıyla yaptığı ve gelmesi beklenen siparişleri de mercek altına alındı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   İnternetten anlaşarak Amsterdam’dan posta yoluyla uyuşturucu madde getirttiği tespit edilen zanlı Rami Hammami’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

   Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre üzerinde zanlının isminin yazılı olduğu zarfta 103 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulunurken, ayrıca zanlın evinde yapılan arama neticesinde de 40 adet tüm, 2 adet yarım uyuşturucu hap ve yaklaşık 5 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde tespit edilmişti.

   Narkotik, Rami Hammami’nin, posta aracılığıyla yaptığı ve gelmesi beklenen siparişleri de mercek altına aldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Çavuş’u dinletti.

   Mahkemede şahadet veren Çavuş, zanlı Rami Hammami’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu ve ithali” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Çavuş, 9 Ağustos 2020 tarihinde Lefkoşa’da, bir vatandaşın, üstünde zanlının ismi bulunan zarfın içinde 103 adet MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan hap bulduğunu ve polise teslim ettiğini anlattı.

   Çavuş, bahse konu hapların zanlının adına, posta kanalıyla geldiğinin tespit edilerek emare olarak alındığını dile getirdi.

   Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının 15 Ağustos 2020 tarihinde Gönyeli’deki ikametgahında tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Çavuş, ayrıca aynı gün saat 13.00 raddelerinde zanlının ikametgahında yapılan aramada 40 adet bütün, 2 adet yarım uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap ile yaklaşık 5 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu içerdiğine inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığını vurguladı.

   Çavuş, zanlının verdiği gönüllü ifadede bahse konu uyuşturucu madde ve hapları internetten anlaşarak, Amsterdam’dan posta yoluyla getirttiğini itiraf ettiğini bildirdi.

   Çavuş, zanlının üç günlük tutukluluk süresince 10 kişinin sorgulandığını ve 4 kişiden ifade alındığını belirtti.

   Zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekziplerinin yapılması gerektiğine, posta siparişlerinin mercek altına alındığına ve aranan emareler olduğuna dikkat çeken Çavuş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 7 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 7 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 09:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75