banner6

Uyuşturucu Hatay’dan geldi

banner37

Narkotik polisinin, Gazimağusa’da, 2 ayrı eve düzenlediği operasyonda, 10 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu ve konu suçtan tutukladığı yeğen olan 2 genç aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin etti

Uyuşturucu Hatay’dan geldi
banner151

Sedef BOŞNAK

PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis ekipleri,Gazimağusa’da iki ayrı eve operasyon düzenledi ve uyuşturucu suçundan yeğen olan 2 genci tutukladı.

Meseleyle ilgili 10 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulunarak emare zapt eden polis, uyuşturucu madde ithal ve tasarrufundan A.L.(E-24) ve A.L.(E-37) aleyhine mahkemeden 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli memur Erkan Çelik’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Erkan Çelik, 26 Aralık’ta aldığı bir bilgi doğrultusunda, Gazimağusa’da düzenlediği operasyonda 2

genci tutukladığını söyledi.

Çelik, Gazimağusa’da, A.L.’nin (E-24), Akun Market yakınlarında bulunan isimsiz bir apartmandaki dairesinde, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında, 22.55-23.30 saatleri arasında arama gerçekleştirdiğini anlattı.

Tanık polis, makul güç kullanılarak giriş yaptıkları evin mutfak balkonunda tespit edilen A.L’nin huzurunda yapılan aramada, mutfaktaki sehpa üzerinde plastik kürdan kutusu içerisinde 8 gram, balkondaki denizlik içerisindeki şeffaf kutuda 2 gram ve içerisinde kalıntı olan el yapımı cam nargile içerisinde metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri bulunarak emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis, yaptığı ileri soruşturmada A.L.’nin, konu maddeleri, aynı gün, amca oğlu A.L. vasıtasıyla KKTC’ye Gazimağusa Limanı’ndan ithal ederek 10 gram olarak tasarrufuna geçirdiğini kaydetti.

Akabinde A.L.’yi(E-37), Gazimağusa’da, evinde tespit edip tutukladığını ve A.L.’nin huzurunda kalmakta olduğu ikametgahta yaptığı aramada, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 1’i boru şekline getirilmiş alüminyum folyo parçasını emare zapt ettiğini ifade etti.

Zanlının konu maddeleri yeğeninin isteği üzerine Hatay’dan temin edip ülkeye getirdiğini anlatan tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için  Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan naylon poşetleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Tanık polis ayrıca, her iki zanlının da polise gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğimi söyledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlıların tahkikatın selameti için 3’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110