banner6

Uyuşturucu içip sokağa çıktı

banner37

Vatandaşların ‘anayolda yürüyen şüpheli bir şahıs var’ ihbarı üzerine bölgeye giden polis İsmail Demirkapı’nın kullanımındaki araçta 55 gram sentetik cannabinoid buldu, zanlının da uyuşturucu etkisi altında olduğunu belirledi.

Uyuşturucu içip sokağa çıktı
banner151

Ahmet VAMIK

Lefkoşa-Demirhan Anayolu üzerinde yaya halde dolaşırken şüpheli hareketler sergileyen İsmail Demirkapı’nın uyuşturucu madde etkisi altında olduğu anlaşılması üzerine zanlı tutuklandı. Demirkapı’nın kullanımında bulunan araçta yapılan aramada ise 55 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Vatandaşların ihbarı sonucu suçüstü yakalanan 31 yaşındaki İsmail Demirkapı, dün Lefkoşa’da nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.
Zanlı İsmail Demirkalp’in, “kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu belirten Ahmet Bayram, zanlının Lefkoşa-Demirhan Anayolu üzerinde 1 Eylül 2017 tarihinde saat 18.45 sıralarında yaya olarak dolaştığını ve şüpheli hareketler sergilediği gerekçesiyle vatandaşların dikkatini çektiğini ifade etti.
Yapılan ihbar sonucu Demirhan Karakolu’nda görevli polis ekiplerinin zanlıyı tespit ettiğini ifade eden Ahmet Bayram, zanlının polislere, henüz tespit edilemeyen bir şahıs ile birlikte uyuşturucu madde kullandıklarını ve söz konusu şahsın kendisini araçtan attığı yönünde beyanda bulunduğunu dile getirdi.
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin olay yerine intikal ederek anayol üzerinde tespit

edilen MR 186 plakalı araç içerisinde arama yaptığını söyleyen Ahmet Bayram, araç içerisinde bir adet ucu yanık, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara ile naylon paket içerisinde 55 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını dile getirdi.
Mahkemede söz alan zanlı İsmail Demirkapı, kendisinin sadece bir adet sarma sigara almak için aranan şahısla buluştuğunu ve 55 gram ağırlığındaki uyuşturucu madde ile ilgisinin olmadığını iddia etti. Zanlı, söz konusu uyuşturucu maddenin Yiğitler Burcu mevkiinden Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye yasadışı yollarla geçirildiğini de itiraf ederken, henüz tespit edilemeyen şahıs ile yolda tartıştıklarını ve şahsın kendisini araçtan attığını, daha sonra yaya olarak olay yerinden kaçtığını iddia etti.
Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten Bayram, meseleyle ilgili aranan bir şahıs ve emareler olduğunu ifade ederek zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Rauf Kürşad, aranan emarelerin yanı sıra aranan bir şahıs olduğuna vurgu yaparak, tahkikatın selameti açısından talep edilen 3 günlük tutukluluk süresine onay verdi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 12:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110