Uyuşturucu illetinden bizi kurtarın

banner37

Gazimağusa’da, uyuşturucu maddeyle yakalanan bağımlı genç M.K, teminat talebiyle huzuruna çıkartıldığı Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’e tedavi olmak istediğini belirterek, kendi ve diğer bağımlılar için yalvardıMAHKEMEDEN ÖZÜR DİLEDİ… Defa defa huzura geldiği için mahkemeden özür dileyen M.K, emekli polis çavuşu olan babasını birkaç yıl önce kaybettiğini, annesiyle birlikte yaşadığını belirterek, “Bizi kullanıyorlar. Bağımlıyım. Kurtarın bizi” diye yalvardı

Uyuşturucu illetinden bizi kurtarın
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da, uyuşturucu maddeyle yakalanan bağımlı genç M.K aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Meseleyle ilgili günlerdir poliste tutuklu tutulan M.K, işlediğini kabul ettiği uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından ileride yargılanmak üzere 10 bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Benzer birçok sabıkası bulunan bağımlı genç M.K, söz verilmesi üzerine, hem kendi, hem de diğer bağımlılar için adeta yardım çığlığı attı.
   Defa defa huzura geldiği için mahkemeden özür dileyen M.K, emekli polis çavuşu olan babasını birkaç yıl önce kaybettiğini, annesiyle birlikte yaşadığını belirterek, “Bizi kullanıyorlar. Bağımlıyım. Kurtarın bizi” diye yalvardı.
  

İleride yargılanacak
   Dünkü teminat duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için PGM’ye bağlı NKÖ’de görevli polis memuru Yusuf Karaoğulları’nı yeminli şahadete çağırdı.

banner134
   Tanık polis Yusuf Karaoğluları, zanlıyı, 18 Kasım’da, saat 20.30’da aldıkları ihbar ışığında, Işıklı Sokak üzerinde, kullanımında bulunan EL 276 plakalı araçta tespit ettiklerini anımsattı.
   Yusuf Karaoğluları, sağ elinde ve koltuk altına gizlediği naylon poşette toplam 22 gram 559 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirdiğini söyledi.
   Karaoğulları, KKTC vatandaşı olan zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydederek, mahkemeden, uygun bir teminat talep etti.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 10 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Kıdemli yargıç, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini de istedi.
   Yargıç, ayrıca, zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine emir verdi.

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75