Uyuşturucu ithal etti, aldığı cezaya üzüldü

banner37

Güneyden kuzeye kokain ve hintkeneviri ithal eden Özgün Livaneli, 3 yıl hapis cezası aldı

banner87
Uyuşturucu ithal etti, aldığı cezaya üzüldü
banner90
banner99

“UYUŞTURUCU TOPLUMUN HER KESİMİNE YAYILDI”… Kararı okuyan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çekti. Uyuşturucu kullanımına başlama yaşının çocukluk yaşlarına kadar düştüğüne vurgu yapan Gazi, uyuşturucunun toplumun her kesimine yayılmasını üzülerek gözlemlediklerini kaydetti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’tan kuzeye 13 gram 936 miligram ağırlığında kokain, 159 gram 936 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal eden Özgün Livaneli, 3 yıl hapis cezası aldı.

Ceza kararının ardından cezaevine götürülen Özgün Livaneli’nin oldukça üzgün olduğu gözlemlendi.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanık adına avukatı Süleyman Özsoylular hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Gazi, uyuşturucu madde ithal etme suçunun 18 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaparak, sanığın son derece ciddi ve vahim bir suçla methaldar olduğuna işaret etti.

Başkan Nüvit Gazi, uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çekti. Uyuşturucu kullanımına başlama yaşının çocuklu yaşlara düştüğüne vurgu yapan Gazi, uyuşturucunun toplumun her kesimine yayılmasını üzülerek gözlemlediklerini kaydetti.

Uyuşturucunun yaygınlığına ve toplumda yarattığı tehlikelere işaret eden Gazi, uyuşturucu suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine değindi.

Sanığın 13 gram 936 miligram ağırlığında kokain, 159 gram 607 miligram ağırlığında hintkeneviri ithal ettiğine vurgu yapan Gazi, bu miktarların azımsanmayacak kadar yüksek olduğunu söyledi.

Gazi, özellikle kokain türü uyuşturucu maddenin çok küçük miktarda kullanımının dahi insan sağlığına önemli ölçüde zarar verdiğine dikkat çekti.

Gazi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile 3 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108