Uyuşturucu ithal etti, iki buçuk yıl ceza aldı

banner37

Ülkeye 75 adet MDMA ve 30 gram metamfetamin getirerek başkalarına veren Ekrem Sevinç’in cezası belli oldu

banner87
Uyuşturucu ithal etti, iki buçuk yıl ceza aldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize 75 adet MDMA, 30 gram metamfetamin ithal ederek, başkalarına da vermekten yargılanan Ekrem Sevinç, iki buçuk yıl hapis cezası aldı.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Attila Enver Etkin hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Gazi, sanığın işlediği uyuşturucu madde ithal etme suçunun çok ciddi, vahim ve uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

Uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Gazi, uyuşturucunun toplumda özellikle de gençler arasında yaygınlığına işaret etti.

Gazi, uyuşturucu suçlarının toplumu moral olarak çökerten ve kamu sağlığını tehdit eden suçlardan olduğuna değindi.

Gazi, bu tür yaygın suçlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Gazi, sanığın külliyetli miktarda uyuşturucu ithal etmesinin aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, sanığa oybirliği ile iki buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75