Uyuşturucu ithalinden 30 ay hapis cezası aldı

banner37

Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yaparken tasarrufunda 195 gram uyuşturucu madde bulunan Qasai Abdallah Alouzi, suçlu bulundu

banner87
Uyuşturucu ithalinden 30 ay hapis cezası aldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan 5 Ocak’ta ülkemize, 100 Euro karşılığında 195 gram uyuşturucu madde ithal eden 25 yaşındaki Qasai Abdallah Alouzi, 30 ay hapis cezası aldı.

  Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla itham edilen sanık, tüm suçlamaları kabul etti.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Attila Enver Etkin ve Ergin Atıcı hazır bulundu.

   Davanın kararını okuyan Nüvit Gazi, sanığı aleyhine getirilen davalardan kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

   Gazi, uyuşturucu suçlarının tüm toplumun moral ve sağlığını tehdit ettiğine vurgu yapıp, toplumun değişik kesimlerine hatta çocuk denilebilecek yaşlara düştüğüne işaret etti.

   Gazi, uyuşturucunun, toplum ve gelecek nesillere karşı oluşturduğu tehdide dikkat çekip, sağlıklı bireylerin yetişebilmesi için bu tür suçların önüne geçilmesinin önemine değindi.

   Nüvit Gazi, sanığın 100 Euro karşılığında güneyden kuzeye 195 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal etmesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.  

   Gazi, “Uyuşturucu ticaretinden maddi kazanç elde eden kişilere karşı hoşgörü ile bakmamız mümkün değil” dedi. Gazi, kamu yararı gereği sanığın işlediği suçların ciddiyetiyle orantılı bir ceza verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, sanığa oybirliği ile 30 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75