banner6

'Uyuşturucu ithalinden' yargılanacak

banner37

Lokmacı Sınır Kapısı’nda 20 gram uyuşturucu madde ile yakalanan 34 yaşındaki Ç.K., teminatla serbest bırakıldı.

'Uyuşturucu ithalinden' yargılanacak
banner99

Emine UYSAL

Lokmacı Sınır Kapısı’nda 20 gram uyuşturucu madde ile yakalanan 34 yaşındaki Ç.K., teminatla serbest bırakıldı.

Zanlının kullanımında bulunan araçta yapılan aramada ise yarım gram daha hintkeneviri türü uyuşturucu bulunmuştu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ç.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, 6 Kasım’da saat 19.45’te Lokmacı Sınır Kapısı’ndan giriş yapan zanlı Ç.K.’nın üzerinde yapılan aramada 20 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlının kullanımında bulunan araçta yapılan aramada ise yarım gram daha hintkeneviri türü uyuşturucu bulunduğu belirtti.

Zanlı Ç.K.’nın gönüllü ifade verdiğini söyleyen Karam, KKTC vatandaşı zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104