Uyuşturucu, kadın çorabından çıktı

banner37

Dörtyol-Türkmenköy arasında pusu kuran polis, ağaç altına bırakılan 150 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi almaya gelen 2 genci, makul güç kullanarak suçüstü tutukladı

Uyuşturucu, kadın çorabından çıktı
banner99

1’ER GÜN TUTUKLULUK… Meseleyle ilgili tutuklanan Ö.A.K. ve İ.Ş., dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı birer gün tutukluluk emri alındı. Mahkemede konuşan polis, zanlıların, polisi görünce kaçmaya yeltendiklerini, 150 -200 metre ileride bir zeytin ağacına çarparak durduktan sonra makul güç kullanılarak tutuklandıklarını söyledi

Sedef BOŞNAK

   Dörtyol-Türkmenköy arasında, ağaç altına bırakılan, kadın çorabı içerisindeki 150 gram ağırlığındaki  uyuşturucu maddeyle ilgili polis, benzer sabıkası olan Ö.A.K ve İ.Ş.’yi, makul güç kullanarak suç üstü tespit etti.

   Meseleyle ilgili tutuklanan Ö.A.K. ve İ.Ş., dün mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı birer gün tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Yusuf Karaoğulları’nı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Yusuf Karaoğulları, zanlıların, uyuşturucu alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Yusuf Karaoğulları, aldıkları ihbar ışığında, Dörtyol-Türkmenköy arasında pusu kurduklarını belirterek, zanlıların, saat 23.30’da, bahse konu mahalin 2-3’üncü kilometreleri arasında, sıralı servi ağaçlarının bulunduğu mevkiye HP 550 plakalı araçla geldiklerini söyledi.

   Karaoğulları, İ.Ş.’nin kullanımındaki HP 550 plakalı araçtan inen Ö.A.K.’nın, ağaç altında, siyah renk kadın çorabındaki naylon poşet içerisinde bulunan 150 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi alıp araca bindiği sırada alıkonulmak istendiğini anlattı.

   Kaçmaya yeltenen zanlıların, 150 -200 metre ileride bir zeytin ağacına çarparak durduktan sonra makul güç kullanılarak tutuklandıklarını anlatan tanık polis, her iki zanlının da ayni gün doktor kontrolünden geçirilmesini sağladığını ifade etti.

banner134
   Suçüstü tutuklanan zanlıların bulunduğu araçta 150 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin bulunarak zapt edildiğini anlatan tanık polis, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan poşetleri ise parmak izi incelenmesi için PGM’ye göndereceğini anlattı.

   Polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Polisi suçladı

   Zanlıları savunan Avukat Batur Sağlamer, talebe itiraz etmedi ancak iddialarını ortaya koydu.

   Batur Sağlamer, polisi, konu maddeyi zanlılardan önce tespit etmesine rağmen almayarak, zanlıları konu suça teşvik etmekle suçladı ve “Alsaydınız zanlı konumunda olmayacaklardı” dedi.

Tutuklu kalsınlar

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların, tahkikatın selameti açısından 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75