Uyuşturucu Kamerun’dan geldi!

banner37

Gazimağusa’da ayrı ayrı düzenlenen operasyonlarda, tasarruflarında satışa hazır paketlerde toplam 1 kilo 20 gram uyuşturucu ele geçirilen Nijeryalı S.O.A. ve D.E.E. aleyhine 8’er gün ek tutukluluk emri temin edildi

Uyuşturucu Kamerun’dan geldi!
banner90
banner99

  • POLİS, UYUŞTURUCUYU GETİRENİ ARIYOR… Konu maddelerin bir kısmının ülkeye Kamerun’dan ithal edildiğini tespit eden polis, bu şahsın peşine düştü

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa narkotik polisinin ayrı ayrı düzenlediği operasyonlarda ele geçirdiği uyuşturucu madde satışından elde edinilen 10 bin TL nakit para, uyuşturucu tartımında kullanılan ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 3 adet hassas terazi ile satışa hazır paketlerde toplam 1 kilo 20 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle ilgili yürüttüğü geniş çaplı soruşturma derinleştirildi.

   Konu maddelerin bir kısmının ülkeye Kamerun’dan ithal edildiğini tespit eden polis, bu şahsın peşine düştü.

   Kamera kayıtlarını inceleyip ifade temin eden polis, meseleyle ilgili tutukladığı Nijerya uyruklu S.O.A. ve D.E.E.’yi dün yine ayrı ayrı Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarttı ve aleyhlerine, tahkikat maksatlı 8’er gün ek tutukluluk emri temin etti.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için PGM’ye bağlı NKÖ’de görevli polis memurlarını yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Cüneyt Arkın, 7 Kasım 2020’de, zanlı S.O.A. (E-32)’nın, kalmakta olduğu iki ayrı evde operasyon düzenlediğini anlattı.

banner134
    S.O.A.’nın verdiği gönüllü ifadesinde, giydiği kot pantolonun sol ön cebinde, uyuşturucu madde satışından elde ettiğini öğrenirken 10 bin TL nakit parayı zapt ettiğini kaydeden tanık polis, zanlıya ait evlerde ele geçirdiklerini mahkemeye aktardı.

   Tanık polis, zanlıya ait evde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan beyaz, siyah ve kırmızı renkte hassas terazi,  elinde tuttuğu gözlük kılıfı içerisinde üzeri jelatinli 4 ayrı kağıda sarılı 5 gram, yatak odasındaki çalışma masası üzerinde 1 adet kağıt parçası içerisinde 1 gram, elbise dolabının alt çekmecesinde ise pembe poşet içerisinde 8 ayrı jelatinli kağıt parçası içerisinde ise 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi ve 3 adet jelatini bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

   Zanlının kaldığı diğer evdeki yatak odasındaki çalışma masasında ise kağıt parçası içerisinde 4 gram uyuşturucu madde ele geçirdiğini kaydeden tanık polis, emareleri incelemeye gönderdiğini ifade ettikten sonra mahkemeden, tahkikatı tamamlayabilmek için süre istedi.

   Uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından tutukladığı D.E.E.(E-28) aleyhindeki soruşturmayı yürüten narkotik polisi Hüseyin Özdesoy ise, zanlının,  Ercan Havaalanı’nda Kamerun’dan gelen bir kişiden aldığını itiraf ettiği 1 kilo ağırlığındaki hintkeneviri türü maddeyi, elbise dolabı içerisindeki bordo valiz içerisindeki koli bandına sarılı 3 ayrı kağıt içerisinde bulup emare aldığını anlattı.

  Uyuşturucu olduğuna inandığı maddeleri Devlet Kimya Laboratuarı’na, muhafazasında kullanılan kağıt ve naylon poşetleri parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini ifade ederek, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için ek süre istedi.

   Huzurundaki iki meseleyi tezekkür eden kıdemli yargıç, iki kişinin arandığına vurgu yaparak, polisin tahkikatını salimen neticelendirebilmek için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı.

   Kıdemli Yargıç, yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 8’er gün tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75