Uyuşturucu krizine girdi, kendi kendine zarar verdi

banner37

Yurt odasındaki kitabının arasında bir miktar uyuşturucu bulunan Z.H.M.A., isimli üniversite öğrencisinin durumu uyuşturucunun zararlarını bir kez daha gözler önüne serdi

Uyuşturucu krizine girdi, kendi kendine zarar verdi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Aldığı ihbarı değerlendiren narkotik polisi, Gazimağusa’daki bir üniversitenin öğrenci yurdunda yaptığı aramada, Ürdünlü Z.H.M.A.’nın kaldığı odadaki Arapça yazılı bir kitabın arasında kağıda sarılı uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit etti.

Tasarrufunda 1 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan genç zanlı, yargıç huzuruna çıkarılarak aleyhine tahkikat amaçlı 2 günlük tutukluluk emir temin edildi.

Polisler, duruşma sırasında uyuşturucu krizi başlayıp tir tir titreyip agresif tavırlar sergileyen genç zanlıyı zar zor zapt etti.

Tutuklu aracına bindirilip müdürlüğe götürülen gencin, başını demirlere vurup, üzerindeki kıyafetleri çıkartmaya çalıştığı gözlemlendi.

Uyuşturucu krizine giren genç, doktor kontrolünden geçirildi.

banner134
Krize giren genci gören birçok vatandaş, gençliğin düştüğü batağa adeta isyan etti ve yetkililere “Önlem alınsın. Uyuşturucu uğruna gençlik yok oluyor. Bağımlı gençlere kalıcı çözümler üretilsin, tedavi merkezleri kurulsun” diye seslenip, önlem istedi.

Soruşturma yeni başladı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili yeminli şahadet vermesi için Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, önceki gün, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar doğrultusunda bir yurtta arama yaptıklarını anlattı.

Mustafa Kavaz, yaptığı aramada, Ürdünlü Z.H.M.A.’nın kaldığı odadaki çalışma masası çekmecesindeki Arapça yazılı bir kitap arasında, kağıda sarılı 1 gram uyuşturucu olduğuna inanılan sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak el koyduğunu anlattı.

Tanık polis, zanlının polise gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğinden de söz etti.

Emare uyuşturucuyu incelenmesi için ilgili devlet laboratuarına, kağıdı da parmak izleri şubesine gönderdiğini kaydeden tanık polis, henüz yeni başladığı tahkikatını tamamlamak için mahkemeden süre talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve tahkikatın selameti için zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75