banner6

Uyuşturucu kuryesi 4 gün daha tutuklulu

banner37

Narkotik polisinin gerçekleştirdiği “Bariyer” isimli operasyonda Güney Kıbrıs’tan Kuzey’e uyuşturucu kuryeliği yaparken yakalanan A.P. isimli Kıbrıslı Rum gencin tutukluluk süresi uzatıldı

Uyuşturucu kuryesi  4 gün daha tutuklulu
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bariyer” isimli operasyonda Güney Kıbrıs’tan Kuzey’e uyuşturucu kuryeliği yaparken yakalanan ve tasarrufunda 30 gram Hintkeneviri bulunan A.P. isimli gencin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.  

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan A.P., dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru İbrahim Toz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Toz’u, zanlı A.P.’nin 16.12.2021 tarihinde saat 21.35’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibinin Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapan GKRY’de sakin zanlının tavır ve hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine, konu şahsın üzerinde ve eşyalarında arama yapıldığını kaydetti.

Polis memuru Toz, zanlının omzunda asılı vaziyette bulunan siyah renk sırt çantası içerisinde dıştan kahverengi renk koli bandına sarılı şeffaf renk poşet içerisinde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ve zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.
Toz, zanlının gönüllü ifade verip, söz konusu uyuşturucuyu bir Rum’dan alıp, onun yönlendireceği bir yere bırakıp, karşılığında 50 Euro alacağını itiraf ettiğine vurgu yaptı.
Meselenin tahkikatının çok yönlü devam ettiğini ve aranan bir kişi olduğunu belirten Toz, 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110