banner6

Uyuşturucu maddeyi temin eden şahıs aranıyor

banner37

Narkotik ekibi, Gazimağusa’da A.J.H.K.’nin kaldığı yurt odasında 65 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare zapt etti

Uyuşturucu maddeyi  temin eden şahıs aranıyor
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, aldığı bir bilgi ışığında, Gazimağusa’da bir öğrenci yurdunda operasyon düzenledi.
Polis, 28 yaşındaki Nijerya uyruklu A.J.H.K.’nin kaldığı tek odalı yurt odasında yaptığı aramada 65 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulunarak emare zapt etti.
Uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan tutuklanan A.J.H.K., dün mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Polis, zanlıya uyuşturucu maddeyi temin eden şahsın peşine düştü.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM bağlı NKÖM görevli memur Nurettin Enginer’i tanık kürsüsüne çağırdı. Enginer, 17 Ocak’ta aldığı bir bilgi doğrultusunda, Gazimağusa’da bir üniversitedeki öğrenci yurdunun A 803 numaralı odasında düzenlediği operasyonda, zanlıyı uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan tutukladığını söyledi.
Enginer,  zanlının kaldığı tek odalı ikametgahında, 15.30 -16.00 saatleri arasında yaptığı aramada, komodin çekmecesinde tütün paketi içerisinde 21, ayni komodinin 2’inci çekmecesinde şeffaf naylon içindeki ayrı ayrı 4 adet foil kağıdı içerisinde 13, yatak üzerindeki ceketin cebinde tıraş kutusu içinde 3, yatak altındaki iç içe geçmiş naylondaki 8 adet ayrı ayrı foil kağıda sarılı 28 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.
Tanık polis zanlının, itiraf nitelikli gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini söyledi ve uyuşturucuyu zanlıya temin eden şahsı aradığını kaydetti. Polis, zapt ettiği toplam 65 gram ağırlığındaki emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlının tahkikatın selameti için 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110