banner6

Uyuşturucu partisi yaparken yakalandılar

banner37

Narkotik polisi tarafından Lapta’da bir eve düzenlenen operasyonda tasarruflarında uyuşturucu madde bulunan Ümit Ertuğrul, Hikmet Selçuk Ayhan, Mehmet Dikmen ve Alpay Sadrazam tutuklandı

Uyuşturucu partisi yaparken yakalandılar
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Lapta’da bir eve düzenlenen operasyonda, tasarruflarında uyuşturucu madde bulunan Ümit Ertuğrul, Hikmet Selçuk Ayhan, Mehmet Dikmen ve Alpay Sadrazam tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Barış Duman’ı tanık olarak dinletti.

Zanlılar Ümit Ertuğrul, Hikmet Selçuk Ayhan, Mehmet Dikmen ve Alpay Sadrazam’ın “uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını ifade eden Barış Duman, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından 7 Ağustos’ta Lapta’da bulunan bir ikametgaha düzenlenen operasyonda ikametgahtaki zanlıların üzerinde ve ikametgahta uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirtti.

Polis çavuşu Barış Duman, zanlı Ümit Ertuğrul’un üzerinde 10 gram, zanlı Hikmet Selçuk Ayhan’ın üzerinde içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan sarma sigara, ikametgah içerisinde de yaklaşık 2 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 15 adet sarma sigara izmariti bulunduğunu ve yine ikametgah içerisinde uyuşturucu madde alımında kullanılan altı kesik plastik şişe ve kova bulunduğunu da açıkladı.

Zanlılar ile ilgili tahkikatın yeni başladığını, meseleyle ilgili aranan bir şahıs daha olduğunu ve bulunan emarelerle ilgili parmak izi araştırması yapılacağını belirten Barış Duman, zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

“İhraç edildi, kaçak geldi”

Barış Duman, ayrıca zanlılardan Mehmet Dikmen’in 2 Kasım 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile KKTC’den ihraç edildiğini ve Temmuz 2017’de Gazimağusa Limanı’ndan yasadışı bir şekilde KKTC’ye giriş yaptığını da belirtti. 

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 09:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104