Uyuşturucu satıcısı olduğu sanılıyor

banner37

Evinde satışa hazır 10 paket halinde 5.5 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu bulunan Ürdün uyruklu Kareem Abu Nijam’ın 13 gram olarak ithal ettiği uyuşturucunun bir kısmını sattığını söylediği iddia edildi

Uyuşturucu satıcısı olduğu sanılıyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kaldığı evde satışa hazır 10 paket içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 5.5 gram ağırlığında madde, öğütücü, hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edinildiği düşünülen para ele geçirilen Ürdün uyruklu Kareem Abu Nijam isimli gencin aleyhine, mahkemeden 3 gün tutukluluk emri temin edildi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Yusuf Karaoğulları’nı meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.


Tanık polis Yusuf Karaoğulları, zanlının, uyuşturucu alma-verme ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti.


Yusuf Karaoğulları, aldıkları bir bilgi ışığında, 4 Eylül 2020’de, saat 15.00’te, Gazimağusa’da, zanlının kalmakta olduğu ikametgahta, zanlının huzurunda arama yaptıklarını söyledi.


Karaoğulları, konu ikametgahta yapılan aramada, evdeki orta masa üzerinde, yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücüyü bularak emare zapt ettiğini anlattı.


Öte yandan, masanın iç kısmında, satışa hazır 10 adet poşet parçasına sarılı toplam 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 500 TL ile 150 dolar parayı da ele geçirdiğine vurgu yaptı.


banner134
Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini anlatan tanık polis, zanlının, tasarrufundaki maddeleri, tanımadığı bir şahıstan 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında, 13 gram olarak, bin 500 TL’ye satın alıp, konu maddelerden 4 kişiye verdiğini belirttiğine dikkat çekti.


Tanık polis, şahadetinin devamında aradığı kişilerin ve emarelerin var olduğunu belirttikten sonra, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

“İfade, gönüllü değil”


Zanlıyı savunan avukat Ramadan Sanıvar, tahkikatın selameti açısından polisin talep ettiği süreye itiraz etmedi ancak tanık polise bazı sorular yöneltti.


Müvekkilinden alınan ifadenin yargıç kaidelerine uygun olmayan bir şekilde temin edildiğini iddia eden Sanıvar, evde bulunan paranın da zanlıya ailesi tarafından gönderildiğini ileri sürdü.


Sanıvar, müvekkilinin, uyuşturucu madde satışı yapan bir kimse olmadığı gibi, iddia edildiği gibi satış yaparak menfaat sağlamadığını kaydetti.

“İlk nazarda bağlantısı var”


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hasan Dağlı, zanlının ilk nazarda konu suçla bağlantılı olduğunun aşikar olduğunu söyledi.


Hasan Dağlı, polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75