banner6

Uyuşturucu satışına 30 ay hapis

banner37

​​​​​​​Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, tasarrufunda 52 gram uyuşturucu bulunan ve suçunu kabul eden Turay Selçuk’un cezasını açıkladı

Uyuşturucu satışına 30 ay hapis
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyonda satmak için tasarruf ettiği 52 gram uyuşturucu maddeyle yakalanan Turay Selçuk, 30 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın kararı dün açıklandı.

Dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve sanık avukatı Erdaş Erbilen hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Uyuşturucu suçlarına uzun süreli hapis cezası öngören ciddi, vahim ve yaygın suçlardan olduğuna vurgu yapan Katip, sanığın satmak saikiyle 52 gram uyuşturucu maddeyi tasarruf ettiğine dikkat çekti.

Uyuşturucu kullanımının yaygınlığına işaret eden Katip, uyuşturucu kullanımının yaygınlığını önlemek için makamlara ve mahkemelere büyük görev düştüğünü dile getirdi.

Toplumun tedirgin olduğunu ve ailelerin çocuklarının uyuşturucu illetine alışmasından endişe duyduklarının altını çizen Katip, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı kamu menfaati gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, 30 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104