banner6

Uyuşturucu satışına af yok

banner37

Lefkoşa’da Hintkeneviri ve bonzai türü uyuşturucu maddelerle yakalanan ve uyuşturucu satışı yaptığı ortaya çıkan David Enyia, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı

Uyuşturucu satışına af yok
banner150 banner150 banner151 banner152

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da 21 gram 630 miligram ağırlığında Hintkeneviri ve 6 gram sentetik cannabionid (bonzai) türü uyuşturucu maddeyle yakalanan ve uyuşturucu sattığı belirlenen David Enyia, 18 ay hapse mahkum edildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve sentetik cannabionid) alma, verme ve tasarrufu” suçlarından itham edilen sanık Enyia tüm suçlamaları kabul etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Kararı okuyan Şerife Katip, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.

Uyuşturucu suçlarının ciddiyetine değinen Katip, özellikle gençleri tehdit eden uyuşturucu suçlarını işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Katip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile 18 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110