Uyuşturucu satmakla suçlanıyor

banner37

Narkotik tarafından 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Mussula Thomas Reuben, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Uyuşturucu satmakla suçlanıyor
banner8

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından bir üniversite kampusunda gerçekleştirilen operasyonda, 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Mussula Thomas Reuben, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, zanlının 26 Temmuz’da Haspolat’ta 21 ayrı pakette yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını anımsattı.

banner134

Zanlının aleyhine, 21 Temmuz ile 26 Temmuz tarihleri arasında 15 gram alma ve tasarruf, 5 gram uyuşturucu madde verme suçlarından dava tebliğ edildiğini belirten Zor, zanlının gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlının Tanzanya vatandaşı ve turist statüsünde olduğuna vurgu yapıp, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, zanlının tutuklu yargılanmasını istedi. Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, bir aylık tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin, bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75