Uyuşturucu sattığı ihbar edildi

banner37

Lefkoşa’da sakin Yusuf Özgen’in tasarrufunda 66 gram ağırlığında iki türde uyuşturucu madde ele geçirildi

Uyuşturucu sattığı ihbar edildi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Yusuf Özgen’in tasarrufunda 66 gram ağırlığında iki türde uyuşturucu madde ele geçirildi. Zanlının aynı evde yaşadığı kız arkadaşı da şüpheli olarak tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hinkeneviri) ve (Sentetic cannabionid) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Yusuf Özgen ve İryna Tymofıeıeva dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 19.01.2020 tarihinde zanlı Yusuf Özgen’in uyuşturucu satışı yaptığının öğrenilmesi üzerinde Kermiya bölgesinde tespit edilip, makul güç kullanılarak, tutuklandığını ve üzerinde 20 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığına dikkat çekti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, aynı gün zanlı Yusuf Özgen ve birlikte yaşadığı İryna Tymofıeıeva’nın birlikte kaldığı ikametgahta 14.50 ile 15.40 saatleri arasında yapılan aramada 28 gram ağırlığında Hintkeneviri ile 18 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde ve iki adet hassas terazi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Kurtbir, zanlı Yusuf Özgen’in gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ancak kız arkadaşının ifade vermediğini kaydetti.

Kurtbir, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret ederek, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75