Uyuşturucu sattığını itiraf etti

banner37

Narkotik polisinin, “Balyoz” operasyonuyla ele geçirdiği toplam 2 kilo 55 gram ağırlığındaki uyuşturucu meselesinin zanlısı J.N.I. aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri alındı

Uyuşturucu sattığını itiraf etti
banner90
banner8


Sedef BOŞNAK

ARANAN BİR KİŞİ DAHA VAR... Meseleyle ilgili kimliği tespit edilen bir kişiyi daha arayan polis, zanlının tasarrufunda, uyuşturucu satışından elde edilen 11 bin 500 TL ile bir çoğu satışa hazır paketler halindeki, toplam 2 kilo 55 gram ağırlığındaki, yüzlerce kişiyi zehirleyebilecek miktardaki uyuşturucuyu piyasaya sürülmeden el koydu.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ndeki polis ekibi, uzun süredir uyuşturucu satışı yaptığından şüphe duyduğu Nijeryalı genci, İskele’de kalmakta olduğu bir sitede adını “Balyoz” koyduğu operasyonda makul güç kullanarak tutukladı.
Uyuşturucu sattığını itiraf eden zanlı J.N.I., dün Gazimağusa’da Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı ve aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.
Meseleyle ilgili kimliğini tespit ettiği bir kişiyi daha arayan polis, genç zanlının tasarrufunda, uyuşturucu satışından elde edilen 11 bin 500 TL ile bir çoğu satışa hazır paketler halindeki, toplam 2 kilo 55 gram ağırlığındaki, yüzlerce kişiyi zehirleyebilecek miktardaki uyuşturucuyu piyasaya sürülmeden el koydu.

 

Kaçmaya çalıştı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltınçlar, operasyonun detaylarını aktarması için, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın’ı tanık kürsüsüne çağırdı.
Tanık polis Cüneyt Arkın,  27 Kasım’da, saat 12.45’te, zanlıyı, İskele’de bir site içerisinde, kullanımındaki ZML 280 plakalı kiralık araçta seyir halinde tespit ettiklerini söyledi. Polisin “dur” ikazına uymayan zanlının, kullanımındaki araçla polis aracına çarparak kaçmaya çalıştığını ifade eden tanık polis, kısa sürede tutukladığı zanlının ikametgahında ve üzerinde arama yaptığını anlattı.
Tanık polis Cüneyt Arkın, zanlının ikametgahında yaptığı aramada, salondaki orta sehpa üzerindeki tepsi içerisinde 150 gram, satışa hazır sarı renkli 19’u poşet içerisinde olan 21 adet çizgili kağıt içerisinde toplam 85 gram, dolaptaki 3 adet koli bandına sarılı 1 kilo 820 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi emare zapt ettiğini belirtti.

banner134
Arkın, ayrıca, konu evde, siyah bel çantası içerisinde uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 11 bin 500 TL nakit para ile uyuşturucu satışı için hazırlanan 30 adet sarı çizgili kağıt parçası, makas, sarı çizgili telli defteri bulup zapt ettiğini kaydetti.
Zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeleri kasım ayında, adı ve soyadı belli olan bir şahıstan satın alıp, bir miktarını ismini bilmediği bir şahsa verdiğini beyan ettiğine dikkat çeken polis, temin edilen ifadenin teyit ve tekzibini henüz yapamadığını kaydettikten sonra, meseleyle bağı olan bir şahsı aradığına dikkat çekti.
Cüneyt Arkın, külliyetli miktardaki emare uyuşturucuyu analiz için, Devlet Kimya Laboratuvarı’na ve muhafazasında kullanılan naylon poşet ve kağıt parçalarını PGM Parmak İzleri Şubesi’ne incelemeye göndereceğini belirtti.
Laboratuvardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini ifade eden tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için, mahkemeden süre talep etti.
  Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, ciddi ve yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için süreye ihtiyaç olduğuna bulgu yaptı.
Çiğdem Güzeler, aranan bir şahıs olduğuna dikkat çektikten sonra, serbest kalması halinde tahkikata kötü etki edecek olan zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75