banner6

Uyuşturucu sattığını itiraf etti

banner37

Tasarrufunda 50 gram Hintkeneviri ve hassas terazi bulunan 39 yaşındaki E.B, mahkemeye çıkarıldı

Uyuşturucu sattığını itiraf etti
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bir ihbar üzerine düzenlediği operasyonda 39 yaşındaki E.B’nin tasarrufunda 50 gram Hintkeneviri ve hassas terazi bulundu.

 “Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) Alma, Tasarrufu ve Verme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı E.B (E- 41), dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde bir gün ek tutukluluk emri alındı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 26.12.2021 tarihinde, Lefkoşa’da, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince alınan bir ihbar sonucu gerçekleştirilen operasyonda zanlı E.B.’nin (E-39) ikametgahında yapılan aramada; satışa hazır paketlerde yaklaşık 50 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet hassas terazi ve üç adet öğütücü bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.
Polis memuru Özder, zanlının konu maddeleri aranan bir şahıstan aldığı ve 8 gramını 160 Euro karşılığında tanımadığı iki farklı kişiye verdiğini itiraf ettiğini kaydetti.
Soruşturma kapsamında aranan bir kişi olduğunu ve tahkikatın devam ettiğini söyleyen Özder, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110